Facebook Pixel

W jaki sposób podjąć skuteczną walkę z siwymi włosami?

Siwienie włosów u mężczyzn. Naturalne sposoby na odsiwienie

 

Czy wiesz, że proces siwienia włosów rozpoczyna się już około 30. roku życia? Mimo że, jest to naturalny proces, to wiele kobiet, jak i mężczyzn stara się zapobiegać siwiźnie, by zachować młody wygląd, jak najdłużej. Większość z nas szuka właściwego sposobu na eliminację przykrych oznak starzenia. Szczególnie po pomoc sięgają osoby w młodym wieku, które zmagają się z przedwczesnym siwieniem. Zobaczcie, jak skutecznie stawić czoła temu wyzwaniu.

PRZYCZYNY SIWIENIA WŁOSÓW

Żeby odpowiedzieć na pytanie, jak powstrzymać siwienie włosów, należy najpierw poznać jego przyczyny. Dlaczego włosy siwieją? Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, jest to naturalne następstwo upływu czasu. Z wiekiem komórki wewnątrz organizmu starzeją się i zaczynają funkcjonować wolniej, niż do tej pory. W związku z tym mieszki włosowe produkują coraz mniej barwnika, zwanego melaniną. Ta substancja jest odpowiedzialna za intensywny kolor włosów. Jak pokazują badania, na tempo siwienia ma także wpływ uwarunkowanie genetyczne. Zatem to, jak szybko zaczniemy siwieć, zależy w dużej mierze od genów, które odziedziczyliśmy po naszych przodkach.

PRZEDWCZESNE SIWIENIE

Mimo, że główną przyczyną siwienia jest proces starzenia się, u niektórych można zaobserwować to zjawisko znacznie wcześniej. Jak się okazuje wpływ na to mają nie tylko geny. “Pomagać” siwieniu może niezdrowy tryb życia – brak ruchu, odpoczynku i duże nasilenie przewlekłego stresu. Nie bez przyczyny utarło się powiedzenie “osiwieć z nerwów”. To właśnie regularne narażenie na stres może mieć niekorzystny wpływ na ogólny stan zdrowia, jak również kondycję włosów. Jak powstrzymać siwienie włosów? Poza zmianami nawyków na zdrowsze i zarezerwowania czasu na odpoczynek, pomóc mogą specjalistyczne preparaty na siwienie włosów.

 

JAK DZIAŁA SPRAY ODSIWIAJĄCY WŁOSY?

Warto podkreślić, że nie jest to produkt koloryzujący, a poprawiający pigmentacje. Spray Seboradin Men zawiera kompleks naturalnych wyciągów roślinnych oraz peptydy. Zawarte w nim składniki przyczyniają się do odwrócenia procesu siwienia włosów. Regularne stosowanie sprayu wpływa na zmniejszenie ilości siwych kosmyków i daje efekt mocniejszych, zadbanych i zdrowych włosów.

JAK UŻYWAĆ SPRAYU ODSIWIAJĄCEGO DLA MĘŻCZYZN?

Należy precyzyjnie spryskać włosy od nasady po same końce, delikatnie wmasowując produkt. Następnie pozostawić na włosach do wyschnięcia i nie spłukiwać wodą.  Po użyciu sprayu należy umyć dłonie pod bieżącą, ciepłą wodą i do wyschnięcia preparatu unikać kontaktu włosów z jasnymi rzeczami. Kuracja powinna trwać minimalnie dwa miesiące, sam produkt zaleca się stosować codziennie.

Bardzo często problem siwienia włosów jest jednocześnie związany z ich wypadaniem. Szczególnie skuteczna w walce z łysieniem jest linia Seboradin MEN, która oferuje szereg produktów o różnym składzie i formie. W naszym sklepie znajdziesz zarówno ampułki, lotionszampon, jak i żel i szampon 2w1. Dzięki połączeniu tych produktów i regularnemu stosowaniu Twoje włosy na nowo staną się mocniejsze, bardziej wytrzymałe na uszkodzenia i odzyskają zdrowy wygląd.

Seboradin MEN Spray odsiwiający do włosów. Przedwczesne siwienie u mężczyzn.

Rozpocznij skuteczną kurację i odwróć proces siwienia włosów!

 

Przeczytaj również

11.03.2022

Krem do pielęgnacji twarzy i skóry z zarostem

W obecnych czasach, dbanie o siebie, to nie kaprys, czy chwilowa zachcianka, a podstawa naszego zdrowia fizycznego, a także psychicznego. Dawno w zapomnienie odeszło przekonanie, że o wygląd powinna dbać przede wszystkim kobieta i dziś o swój wizerunek w takim samym stopniu troszczą się również mężczyźni.

dowiedz się więcej >>

02.05.2022

Nadmierne wypadanie włosów po przebyciu COVID-19

Problem poinfekcyjnej utraty włosów rozpoczyna się średnio 6-12 tygodni od momentu zakażenia koronawirusem Sars-Cov-2, dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Podpowiadamy jak skutecznie rozpocząć walkę z nadmiernym wypadaniem włosów po przebyciu choroby.

dowiedz się więcej >>

11.05.2022

Co zawierają skuteczne preparaty hamujące wypadanie włosów?

Skuteczny preparat hamujący nadmierne wypadanie włosów zawiera w swoim składzie substancje odżywcze, niezbędne dla prawidłowego wzrostu włosa, takie jak witaminy, pierwiastki śladowe, m.in. witaminy antyoksydacyjne – A, E, związki siarki, aminokwasy.

dowiedz się więcej >>

13.03.2024

Jak wzmocnić włosy po porodzie - czyli rady dla świeżo upieczonej mamy

Nadmierne wypadanie włosów to problem, który często dotyka kobiety po okresie ciąży. Choć jest to zjawisko o podłożu fizjologicznym, to niestety może negatywnie wpływać na postrzeganie samooceny świeżo upieczonych mam. Aby lepiej radzić sobie z takim stanem rzeczy, warto zrozumieć, dlaczego w tym okresie dochodzi do wzmożonego wypadania włosów oraz jakie produkty do pielęgnacji włosów i skóry głowy mogą być przydatne i skuteczne w łagodzeniu tego problemu.

dowiedz się więcej >>

04.06.2024

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów po przeszczepie?

W przypadku zaawansowanych form łysienia, gdy większość nieinwazyjnych sposobów okazuje się być nieskuteczna, przeszczep włosów staje się ostatnią deską ratunku, która pozwala przywrócić naturalny wygląd włosów i pewność siebie u osób z problemem łysienia.

dowiedz się więcej >>