Skuteczny preparat hamujący nadmierne wypadanie włosów zawiera w swoim składzie substancje odżywcze, niezbędne dla prawidłowego wzrostu włosa, takie jak witaminy, pierwiastki śladowe, m.in. witaminy antyoksydacyjne – A, E, związki siarki, aminokwasy.
Jedną z najczęściej diagnozowanych przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest łysienie androgenowe. Aby skutecznie przeciwdziałać i zahamować ten typ łysienia, należy zablokować enzym, który przyczynia się do powstania pochodnej testosteronu, trwale uszkadzającej mieszki włosowe. Aby prowadzić skuteczną walkę ze wzmożonym wypadaniem włosów warto stosować połączenie naturalnych ekstraktów roślinnych z najnowocześniejszymi rozwiązaniami biotechnologicznymi. Wykorzystanie zarówno naturalnych, standaryzowanych wyciągów roślinnych i olejków eterycznych (m.in.: wyciągu z czarnej rzodkwi, ziela dziurawca, ekstraktu z chmielu, papryki, wyciągu z drzewa oliwnego, cytrusowego, żeń-szenia, olejku sosnowego, kolendrowego), jak i biotechnologicznych kompleksów (m.in.: witaminy PP, B6, biotyny), wpływa skuteczniej na wzrost poziomu działania danego preparatu.
Pełen sukces w walce z tym problemem zapewni przede wszystkim regularne, długofalowe i kompleksowe stosowanie kuracji. W codziennej pielęgnacji znakomicie sprawdza się zestaw: szampon, maska do włosów oraz lotion. Istotne jest umiejętne dobranie tych preparatów. Szampon należy wybrać odpowiednio do stanu skóry głowy. Maskę natomiast dobieramy do stanu łodygi włosa (włosy zdrowe, przesuszone, skłonne do przetłuszczania). Przy wyborze lotionu oraz ampułek, uwzględniamy stan skóry głowy (są to preparaty przeciw wypadaniu włosów, które wmasowuje się w skórę głowy i których się nie spłukuje!). Lotion oraz odpowiednio dobrane ampułki (wybrane zależnie od przyczyn nadmiernego wypadania włosów) należy stosować profilaktycznie, w celu wzmocnienia włosów, z ampułek natomiast korzystamy okresowo, wówczas gdy zauważymy wzmożone wypadanie włosów, ich osłabienie czy przy spadku ich kondycji. Zarówno lotion, jak i ampułki najlepiej stosować na noc. Wynika to z dobowego rytmu ludzkiego organizmu. W trakcie snu świadomość jest uśpiona, organizm całkowicie poświęca się działaniom podświadomym, w tym regeneracji każdej z komórek. Dlatego też w nocy ludzki organizm lepiej wykorzystuje zaaplikowane mu substancje odżywcze.