Facebook Pixel

Przetłuszczające się włosy - czy da się z nimi wygrać?

Rozwiązanie problemu przetłuszczających się włosów

 

Przetłuszczające się włosy to bardzo powszechny problem, który dotyczy nie tylko nastolatków, ale również osób, które okres dojrzewania mają już dawno za sobą. Jednak bez obaw, stosując się do kilku istotnych zasad, możesz nauczyć się skutecznie radzić sobie z nadmiernym przetłuszczaniem oraz łojotokiem skóry. Zobacz, w jaki sposób warto dbać o włosy i skórę głowy, by rozwiązać ten problem.

DLACZEGO WŁOSY SIĘ PRZETŁUSZCZAJĄ? NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY

Przyczyn przetłuszczających się włosów jest bardzo dużo. Do najczęściej występujących zaliczamy:

  • czynniki genetyczne,
  • przewlekły stres,
  • nieprawidłową dietę skutkującą pojawieniem się niedoborów witamin A, B2, C, E i B3,
  • zaburzenia na tle hormonalnym objawiające się nadprodukcją androgenów i progesteronu,
  • nieodpowiednio dobrane preparaty stosowane w pielęgnacji skóry głowy.

Znaczący wpływ na nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy ma także jej ciągłe dotykanie i zbyt częste przeczesywanie włosów w ciągu dnia. Dzieje się tak, ponieważ nacisk stymuluje gruczoły łojowe do zwiększonej produkcji sebum, które poprzez szczotkowanie rozprowadzane jest na całej długości włosów, powodując w rezultacie ich obciążenie.

JAK OGRANICZYĆ PRZETŁUSZCZANIE SIĘ WŁOSÓW? KILKA PROSTYCH ZASAD

  • Myj włosy tak często, jak tego potrzebują – jeżeli czujesz, że Twoje włosy wymagają codziennego oczyszczenia, nie wahaj się tego robić. Ograniczenie częstotliwości mycia skóry głowy w obawie przed jej zwiększonym przetłuszczaniem to mit. Warstwa sebum pozostawiona na skórze na dłuższy czas będzie uniemożliwiać dostęp tlenu do cebulek włosowych, co może prowadzić do wystąpienia łupieżu czy wypadania włosów.
  • Wybieraj odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji – niektóre intensywnie oczyszczające szampony mogą sprawić, że skóra głowy w obronie przed nadmiernym przesuszeniem będzie wydzielać więcej sebum. Postaw więc na Szampon Seboradin OILY HAIR, który w swoim składzie, oprócz substancji myjących i składników aktywnych, regulujących pracę gruczołów łojowych, zawiera także substancje nawilżające. Pielęgnację świetnie uzupełnią również Ampułki Seboradin OILY HAIR, które są skutecznym rozwiązaniem dla osób borykających się zarówno z nadmiernym przetłuszczaniem włosów, jak i ich wypadaniem.
  • Pamiętaj o regularnym złuszczaniu naskórka – aby uzyskać efekt dogłębnego oczyszczenia i zadbać o utrzymanie cebulek włosów w dobrej kondycji, raz w tygodniu wykonuj peeling skóry głowy. Z pomocą przyjdzie Ci wygodny w stosowaniu, pozbawiony drobinek złuszczających Seboradin Profesjonalny peeling do skóry głowy.

Ograniczenie przetłuszczania się włosów. Sprawdzone porady na przetłuszczanie się włosów.

  • Używaj letniej wody – nieco niższa temperatura wody, którą spłukujemy kosmetyki z powierzchni skóry głowy, zwęzi ujścia gruczołów łojowych i tym samym ograniczy wydzielanie sebum.
  • Wyeliminuj główne przyczyny przetłuszczania włosów – zwróć uwagę na to, by w Twojej diecie znalazły się produkty zawierające witaminy, niezbędne do prawidłowej pracy gruczołów łojowych. Postaraj się ograniczyć przeczesywanie i nieustanne gładzenie kosmyków włosów. W przypadku, gdy problem nie ustępuje, wykonaj badania diagnostyczne w kierunku zaburzeń hormonalnych.

 

DOMOWE SPOSOBY NA PRZETŁUSZCZAJĄCE SIĘ WŁOSY

Naturalne sposoby radzenia sobie z przetłuszczającymi włosami przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Jednym z najpopularniejszych produktów medycyny naturalnej stosowanym w tym przypadku jest ocet jabłkowy i popularna płukanka octowa. Jej przygotowanie jest niezwykle proste – wystarczy, że do 1 litra chłodnej wody dodasz 1 - 2 łyżki octu. Stworzoną miksturą polewaj włosy po ich umyciu. Jeśli dotyczy Cię problem łojotoku skóry, a Twoje włosy potrzebują wzmocnienia, wypróbuj serię Seboradin OILY HAIR, do włosów przetłuszczających się. Dzięki zawartości naturalnych ekstraktów roślinnych m.in. ekstraktu z czarnej rzodkwi, staną się one oczyszczone, zregenerowane i miękkie w dotyku.

 
Przeczytaj również

30.11.2023

Jak dbać o włosy zimą? 6 praktycznych porad, które warto zastosować

Gorące grzejniki, ciepły nawiew suszarki, grube szaliki i czapki, a z drugiej strony chłodny wiatr, mróz i suche powietrze – zimą nasze włosy bywają wystawiane na naprawdę ciężką próbę. W takich warunkach skóra głowy przetłuszcza się szybciej, a same kosmyki włosów stają się słabe, łamliwe, kruche i niepodatne na układanie. Czy możemy coś z tym zrobić? Poznaj 6 najważniejszych zasad zimowej pielęgnacji włosów i skóry głowy!

dowiedz się więcej >>

10.08.2023

Jak prawidłowo myć włosy? Sprawdzone porady

Mycie włosów to jedna z podstawowych czynności, dzięki której możemy zadbać o ich wygląd i kondycję. Jednak sposób jej poprawnego wykonania i częstotliwość, a także preparaty, jakich należy użyć – często budzą niemałe wątpliwości. Dzisiaj przedstawimy kilka istotnych porad, dzięki którym ułatwimy Ci to zadanie. Sprawdź, jakich produktów używać, by cieszyć się piękną i zadbaną fryzurą!

dowiedz się więcej >>

10.05.2022

Zdrowe włosy to zadbana skóra głowy - czyli słów kilka o peelingu trychologicznym

Aby cieszyć się mocnymi i zdrowymi włosami niezależnie od sytuacji, podstawą jest zadbana skóra głowy. Jej odpowiednie oczyszczenie i pielęgnacja mają ogromne znaczenie. Jak zacząć i o czym warto pamiętać podczas kompleksowej pielęgnacji skóry głowy?

dowiedz się więcej >>

11.05.2022

Pielęgnacja rzęs i brwi. Jak poprawić ich wygląd i kondycję?

Nie od dziś wiadomo, że piękne brwi oraz gęste rzęsy są marzeniem wielu kobiet. Odpowiednio zadbane potrafią nadać wyrazistości oczom, znacznie je powiększyć i dodać spojrzeniu niezwykłego charakteru. Zastanawiasz się, jak pielęgnować rzęsy i brwi, aby poprawić ich wygląd oraz kondycję? Podpowiadamy!

dowiedz się więcej >>

11.05.2022

Co zawierają skuteczne preparaty hamujące wypadanie włosów?

Skuteczny preparat hamujący nadmierne wypadanie włosów zawiera w swoim składzie substancje odżywcze, niezbędne dla prawidłowego wzrostu włosa, takie jak witaminy, pierwiastki śladowe, m.in. witaminy antyoksydacyjne – A, E, związki siarki, aminokwasy.

dowiedz się więcej >>