Właściwa pielęgnacja jasnych włosów – co musisz wiedzieć?

Właściwa pielęgnacja jasnych włosów – co musisz wiedzieć?

Jasne włosy połyskujące w słońcu słomkowym blaskiem to wyznacznik słowiańskiej urody. I choć nadają one swoim posiadaczom niezwykłego uroku, niekiedy przysparzają im również problemów. Trzeba bowiem wiedzieć, że pielęgnacja jest wymagająca, a zachowanie ich w dobrej kondycji wymaga nieco wysiłku, a przede wszystkim wiedzy o ich potrzebach. Podpowiadamy, jak właściwie pielęgnować jasne włosy.

Jasne włosy na ogół są delikatniejsze i słabsze od tych w ciemnym kolorze. Dość często są także poddawane rozjaśnianiu, które dodatkowo je osłabia. Przesuszenie, łamanie i rozdwojone końcówki negatywnie wpływają na ich wygląd i sprawiają, że są trudne do ułożenia. Na szczęście istnieją sposoby, aby temu zapobiec i przywrócić im gęstość oraz blask.

Kosmetyki do jasnych włosów

Bardzo ważny w pielęgnacji jasnych włosów jest dobór odpowiednich kosmetyków. Powinny one nie tylko chronić kolor, ale także pozytywnie wpływać na kondycję. Seria Seboradin do jasnych włosów w pełni odpowiada tym potrzebom. Zawarte w niej składniki wpływają na odżywienie, nawilżenie i wygładzenie włosów, a także zapobiegają rozdwajaniu się końcówek i ułatwiają rozczesywanie. Dodatek rumianku i prowitaminy B5, która wzmacnia zarówno cebulki, jak i same włókna, sprawia, że włosy stają się grubsze i mocniejsze. Dzięki zastosowaniu całej serii, na którą składają się szampon, balsam oraz lotion, włosy wyglądają zdrowo, stają się błyszczące i miękkie. Stosowanie preparatów przeznaczonych do jasnych włosów jest zatem podstawą ich pielęgnacji.

Doskonałym uzupełnieniem mogą być także kosmetyki do włosów farbowanych, wśród których na szczególną uwagę zasługuje szampon na zniszczone włosy. Włosy farbowane - w szczególności zaś poddane działaniu rozjaśniacza - są słabe i łamliwe. W związku z tym istotne jest, aby dostarczyć im jak najwięcej składników odżywczych. Seria kosmetyków z kompleksem witamin uzupełniona o suplement diety z pewnością pozytywnie wpłynie na kondycję jasnej czupryny.

Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

Jako że jasne włosy są cienkie i delikatne, należy im zapewnić ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr czy słońce. W wyniku działania promieniowania UV kondycja włosów, szczególnie tych słabych i rozjaśnianych, może znacznie się pogorszyć. W tym celu w lecie warto zadbać o nakrycie głowy, a także pamiętać o odpowiednich kosmetykach. Wbrew pozorom nie tylko skóra wymaga ochrony przed promieniami słonecznymi. Dzięki profesjonalnym preparatom do włosów zapewniających ochronę przed słońcem będą one lepiej nawilżone, a ich struktura nie ulegnie osłabieniu. Ponadto kosmetyki tego typu ochronią również delikatne, jasne włosy przed suchością i łamliwością związanymi z codziennym modelowaniem na gorąco. Wszystko to sprawi, że będą one mocniejsze i zdrowsze.

Pielęgnacja jasnych włosów jest wymagająca, jednak odpowiedni dobór profesjonalnych preparatów sprawi, ze odwdzięczą się one sprężystością oraz niepowtarzalnym blaskiem.

wróć do listy wpisów