Łupież i przetłuszczanie się włosów


WŁOSY PRZETŁUSZCZAJĄCE SIĘ A ŁUPIEŻ

odc.3

Powitanie

Dzień dobry, nazywam się Edyta Pawluś,w imieniu marki Seboradin zapraszam na film  edukacyjnej  z serii „W trosce o zdrowe włosy”.

Temat

Tematem dzisiejszego filmu jest pielęgnacja włosów przetłuszczających się oraz skóry skłonnej do łupieżu.

Łupież najczęściej powodowany jest przez namnażanie się, drażniących skórę głowy, grzybów drożdżopodobnych.  Efektem tego drażnienia jest nadmierne złuszczanie się naskórka, często towrzyszy mu również odczuwalny świąd czyli swędzenie,

Łupież może występować w dwóch postaciach.

Pierwszy typ to łupież suchy, charakteryzujący się  złuszczaniem  sypkich, białych łusek.

Drugi typ, to łupież tłusty, występuje od na skórze głowy w postaci, żółtych łusek, przyklejonych do skóry. Bardzo często jest on związany zarówno z namnażaniem się drożdżaków, jak i z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy.

Łojotok jest efektem nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych, która może być wynikiem zaburzeń hormonalnych, nieodpowiednią dietę, stresem czy też warunkami środowisk, w których codziennie przebywamy. Może równeiż być wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Produkty

Pepraty Seboradin oferują nam skuteczne rozwiązanie zarówno łupieżu suchego, łupieżu tłustego, jak i nadmiernego  przetłuszczania się skóry głowy.

Kuracja Seboradin Niger to kuracja stworzona zarówno do włosów przetłuszczających oraz do rozwiązywania problemu łupieżu tłustego, łojotokowego zapalenia skóry głowy czy  łuszczycy.

Jeśli posiadamy tego typu problemy, kuracja ta będzie idealnie dobraną pielęgnacją.

W skład kuracji wchodzą:

Szampon do włosów przetłuszczających się odpowiedzialny za oczyszczenie skóry głowy i włosów.

Balsam kondycjonujący łodygę włosa, który należy stosować po każdym myciu głowy.

Ampułki Niger intensywnie odżywiające korzeń włosa. Zawartość jednej ampułki wmasowujemy codziennie bezpośrednio w skórę głowy rano lub wieczorem niezależnie od częstotliwości mycia głowy. Preparat nanosimy na suchą lub wilgotną skórę głowy oraz pozostawiamy go bez spłukiwania

Lioton podtrzymuje efekty działania kuracji w ampułkach. Liotion należy wmasować w skórę głowy oraz we włosy suche bądź wilgotne, a następnie ułożyć fryzurę. Nie spułkiwać.

Zarówno ampułki, jak i lotion nie obciążają włosów.

Regularne stosowanie kuracji wzmacnia i odbudowuje włosy, zmniejsza przetłuszczanie się skóry głowy oraz pomaga przywrócić równowagę mikrobiologiczną skórze, dzięki czemu rozwiązujemy problem łupieżu tłustego. Fryzura przez dłuższy czas pozostaje świeża, puszysta i lekka.

Głównym składnikiem kuracji jest czarna rzodkiew która wzmacnia strukturę włosów. Zawiera ona dużą ilość związków siarkowych pomagających regulować pracę gruczołów łojowych, stymulujących cebulki włosowe do szybszego odrostu oraz poprawia ich ukrwienie.

Kuracja Niger zawiera również bioaktywne ekstrakty roślinne z: rumianku, pokrzywy, skrzypu, rozmarynu, melisy oraz szałwii pomagające w zwalczaniu łupieżu.

Jest to kompleksowe rozwiązanie problemu włosów przetłuszczających się oraz łupieżu tłustego.

W walce z łupieżem pomoże nam również szampon Seboradin Przeciwłupieżowy.

Szampon ten, dzięki specjalnej formule jest przeznaczony do walki zarówno z łupieżem suchym, jak i tłustym.

Już po dwóch zastosowaniach może on usunąć łupież całkowicie  Szampon działa też przeciwświądowo, nawilża skórę głowy, poprawia wygląd włosów, a przede wszystkim zapobiega nawrotom  choroby.

Główne składniki kuracji to:

Tymol, który hamuje rozwój mikroorganizmów

Betaina cukrowa, substancja nawilżająca, redukująca podrażnienia, przywraca komfort oraz prawidłową mikroflorę skóry głowy.

Podsumowanie/Porady

Jeżeli posiadamy problem zarówno nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy oraz łupieżu sięgnijmy po kompleksowe rozwiązanie w postaci kuracji Seboradin Niger, która zlikwiduje obydwa problemy : przetłuszczanie i łupież łusty . Natomiast jeśli borykamy się z problemem łupieżu suchego skorzystajmy z szamponu Seboradin Przeciwłupieżowy, który jednocześnie zlikwiduje łupież i nawilży skórę głowy, zapobiegając uciążliwym nawrotom.

Zapraszam do zapoznania się z filmami na naszym kanale, w których omawiamy inne zagadnienia pielegnacji włosów i skóry głowy.


Do zobaczenia!