Gorące grzejniki, ciepły nawiew suszarki, grube szaliki i czapki, a z drugiej strony chłodny wiatr, mróz i suche powietrze – zimą nasze włosy bywają wystawiane na naprawdę ciężką próbę. W takich warunkach skóra głowy przetłuszcza się szybciej, a same kosmyki włosów stają się słabe, łamliwe, kruche i niepodatne na układanie. Czy możemy coś z tym zrobić? Poznaj 6 najważniejszych zasad zimowej pielęgnacji włosów i skóry głowy!
1. PIELĘGNACJA WŁOSÓW ZIMĄ - MYJ JE CZĘSTO, ALE DELIKATNIE
Jak dbać o włosy, które są jednocześnie zniszczone i łatwo się przetłuszczają? Odpowiedź jest prosta – poprzez częste, ale delikatne oczyszczanie. Zimą włosy i skórę głowy warto myć nawet codziennie, stosując w tym celu łagodny, nawilżający szampon o właściwościach regenerujących. Jeśli kosmyki bardzo źle znoszą tak częste mycie, szampon można dodatkowo rozcieńczyć lub stosować go przy użyciu metody OMO, czyli:
-
- zabezpieczenie włosów odżywką, której nie spłukujemy,
- standardowe mycie delikatnym szamponem,
- na koniec ponowne nałożenie odżywki lub maski, którą zmywamy po kilku minutach.
2. ODPOWIEDNIE NAWILŻANIE TO PODSTAWA DBANIA O WŁOSY ZIMOWĄ PORĄ
Główny problem zimowej pielęgnacji włosów sprowadza się do walki z ich silnym przesuszeniem. Jak dbać o włosy zimą, aby nie kruszyły się i nie elektryzowały? Istotne jest przede wszystkim intensywne nawilżenie, czyli stosowanie odżywek po każdym myciu oraz maski – przynajmniej raz w tygodniu. Produkty pielęgnacyjne tego typu nakładaj na wilgotne, ale nie ociekające wodą włosy. Jeśli zauważysz, że są one nadmiernie przesuszone, osłabione i pozbawione blasku wypróbuj Maskę Seboradin z naftą kosmetyczną. Dzięki składnikom zawartym w masce, takim jak: olej arganowy, proteiny mleczka jedwabiu, drożdże piwne, czy ekstrakt z jajka, Twoje włosy staną się mocne i sprężyste nawet w 96%.
3. SUSZENIE WŁOSÓW - UWAŻAJ, BY NIE NARAZIĆ ICH NA DODATKOWE OSŁABIENIE
Zimą nasze włosy narażone są na kontakt z ciepłym i suchym powietrzem. Unikaj więc stylizacji na gorąco, a jeśli jest to niemożliwe, wybieraj chłodny nawiewi koniecznie korzystaj z funkcji jonizacji. Dzięki niej kosmyki nie będą się elektryzowały. Pamiętaj również o prawidłowym osuszaniu włosów ręcznikiem. Nie pocieraj wilgotnych pasm, ponieważ mokre włosy są szczególnie narażone na uszkodzenia. Po prostu zawiń je w turban lub delikatnie odciskaj z nich nadmiar wilgoci.
4. PRZED WYJŚCIEM Z DOMU NIE ZAPOMNIJ O CZAPCE
Możesz jej nie lubić i obwiniać ją za elektryzowanie się włosów, ale czapka chroni skórę głowy przed mrozem, co może Cię uchronić nawet przed nadmiernym wypadaniem włosów! Nie rezygnuj więc z okrycia głowy, lecz dobieraj je w odpowiedni sposób. Czapka na zimę powinna być:
-
- wykonana z naturalnego materiału takiego jak bawełna lub wełna,
- przewiewna,
- luźna, nieuciskająca głowy.
5. CHROŃ SWOJE KOŃCÓWKI
Pielęgnacja włosów zimą wymaga wyjątkowej troski zarówno o kondycję skóry głowy, jak i o końcówki, które wysusza ogrzewane lub mroźne powietrze. Naszym kosmykom nie służy również stałe ocieranie się o swetry, kurtki i szaliki, dlatego w sezonie zimowym noś włosy związane w kucyk lub warkocz i staraj się ochronić je przed mrozem, chowając pod czapką. Dodatkowo zabezpieczaj włosy po każdym myciu balsamem, wcieranym w same końcówki lub od połowy długości.
6. SPRÓBUJ ZAPOBIEC ELEKTRYZUJĄCYM SIĘ KOSMYKOM
Elektryzujące się włosy, nie będą stanowiły dla Ciebie kłopotu, pod warunkiem, że zadbasz o odpowiednią pielęgnację i nawilżenie. Jeśli doskwiera Ci ten problem, wypróbuj Lotion z naftą kosmetyczną od Seboradin, który ma działania antystatyczne. Z czasem Twoje włosy staną się nawilżone, gładkie i pełne blasku. Aby kuracja przyniosła lepsze efekty, możesz również skorzystać z całej serii kosmetyków, która obejmuje również szampon, balsam, maskę.