Wypadanie włosów u kobiet

WYPADNIE WŁOSÓW U KOBIET

odc.1

Powitanie

Witam w edukacyjnej serii filmów SEBORADIN "W trosce o zdrowe włosy", w której dowiecie się, jak prawidłowo pielęgnować skórę głowy i włosy oraz odpowiednio dobierać preparaty do problemów. Nazywam się Edyta Pawluś i jestem trychologiem kosmetycznym.

Temat

W dzisiejszym filmie zajmiemy się tematem wypadania włosów u kobiet.

Nadmierne wypadanie włosów to problem, który dotyka prawie każdego z nas. Tę dolegliwość należy traktować ze szczególną uwagą, gdy zacznie wypadać nam więcej niż 100 włosów dziennie i jednocześnie zauważymy zwiększoną ich ilość podczas mycia bądź wyczesywania.

Do najczęstszych przyczyn prowadzących do wypadania włosów należą: niedobory witamin i pierwiastków, osłabienie organizmu, stres, choroby skóry głowy, zaburzenia hormonalne. Wśród chorób skóry głowy, które powodują nadmierne wypadanie włosów możemy wymienić: łojotokowe zapalenie skóry głowy, łojotok oraz łupież.

Produkty

Wśród preparatów marki Seboradin wyróżniamy trzy główne kuracje przeznaczone dla włosów wypadających.

 • Seboradin Niger
 • Seboradin Przeciw Wypadaniu włosów
 • Seboradin FitoCell

Seboradin Niger to kuracja stworzona do włosów okresowo wypadających, dla przetłuszczającej się skóry głowy oraz w problemach takich jak łojotokowe zapalanie skóry głowy, łuszczyca oraz łupież.

W skład kuracji wchodzą:

 1. Szampon
 2. Balsam
 3. Ampułki
 4. Oraz Lioton

Regularne stosowanie kuracji wzmacnia i odbudowuje włosy, zmniejsza przetłuszczanie się skóry głowy oraz pomaga przywrócić równowagę mikrobiologiczną skórze. Fryzura przez dłuższy czas pozostaje świeża, puszysta i lekka.

Do głównych składników kuracji należy czarna rzodkiew, która wzmacnia strukturę włosów, zawiera dużą ilość związków siarkowych pomagających regulować pracę gruczołów łojowych, stymuluje włosy do szybszego odrostu, a także poprawia ukrwienie cebulek włosowych.

Seboradin Przeciw Wypadaniu Włosów pomoże w walce z intensywnie i przewlekle wypadającymi włosami. Kuracja zalecana jest w przypadku łysienia androgenowego. Do włosów ze skłonnością do przerzedzania się oraz w przypadku powiększających się zakoli.

W skład kuracji wchodzą:

 1. Szampon odpowiedzialny za oczyszczenie skóry głowy i włosów
 2. Balsam poprawiający kondycję łodygi włosa, do stosowania po każdym myciu.
 3. Maska intensywnie działająca, do stosowania 2-3 razy w tygodniu

  Balsam i maskę spłukujemy z włosów po ich zastosowaniu.

 4. Ampułki odżywiające korzeń włosa. Zawartość jednej ampułki wmasowujemy codziennie bezpośrednio w skórę głowy rano lub wieczorem (niezależnie od częstotliwości mycia głowy). Preparat nanosimy na suche lub umyte włosy bez spłukiwania.
 5. Lotion podtrzymujący efekty działania kuracji w ampułkach. Lotion należy wmasować w skórę głowy oraz we włosy (suche bądź wilgotne), a następnie ułożyć fryzurę.

Ampułki i lotion nie obciążają włosów

Kuracja Seboradin Przeciw Wypadaniu Włosów hamuje i eliminuje główne przyczyny wypadania. Obniża aktywność enzymu 5 – α, reduktazy odpowiedzialną za łysienie androgenowe. Unikalne połączenie składników pobudza włosy do odrostu, a także wpływa ochronnie i naprawczo na mieszki włosowe

Jednym ze składników kuracji jest ekstrakt z papryki, który zapobiega wypadaniu włosów, wpływa na lepsze odżywienie cebulek włosowych oraz pobudza ukrwienie skóry głowy

Ostatnią kuracją, która rekomendowana jest przy słabych i wypadających włosach jest Seboradin FitoCell. Jest to pierwsza polska kuracja stymulująca odrost włosów z roślinnymi komórkami macierzystymi – do włosów słabych, cienkich, skłonnych do wypadania i przerzedzania.

Seria ta składa się z trzech kosmetyków: Szamponu, Maski oraz Serum

Zastosowanie komórek macierzystych wpływa na spowolnienie procesu starzenia się włosów. Dzięki nim zostaje wydłużona faza anagenu, czyli faza intensywnego wzrostu włosa, poprzez stymulowanie podziału komórek w macierzy włosów. Działają one również naprawczo na łodygę włosów. Stają się one silniejsze, bardziej odporne na niekorzystne oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Musimy pamiętać, że skuteczną walkę z naszymi problemami zapewnia systematyczność oraz profesjonalizm. Zawsze zaczynamy od odpowiedniej diagnozy problemu, następnie dobieramy odpowiednią kurację. Szampon do włosów wypadających, lioton oraz ampułki należy dobrać do rodzaju i kondycji skóry głowy, natomiast balsam oraz maskę dobieramy do stanu włosów. Ważnym elementem jest systematyczność stosowania kuracji przez okres min. trzech miesięcy, choć na pierwsze efekty nie będziemy musieli czekać aż tak długo.

Kuracje stosujmy kompleksowo, wszystkie składniki są tak dobrane, aby wzajemnie się uzupełniały i dawały najwyższą skuteczność, efekt ten nazywamy „Synergią działania".

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z innymi filmami instruktażowymi na naszym kanale


Do zobaczenia!