Seboradin

W jaki sposób podjąć skuteczną walkę z siwymi włosami?

Czy wiesz, że proces siwienia włosów rozpoczyna się już około 30. roku życia? Mimo że,jest to naturalny proces, to wiele kobiet, jak i mężczyzn stara się zapobiegać siwiźnie, by zachować młody wygląd, jak najdłużej. Większość z nas szuka właściwego sposobu na eliminację przykrych oznak starzenia. Szczególnie po pomoc sięgają osoby w młodym wieku, które zmagają się z przedwczesnym siwieniem. Zobaczcie, jak skutecznie stawić czoła temu wyzwaniu.

 

Przyczyny siwienia włosów

 

Żeby odpowiedzieć na pytanie, jak powstrzymać siwienie włosów, należy najpierw poznać jego przyczyny. Dlaczego włosy siwieją? Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, jest to naturalne następstwo upływu czasu. Z wiekiem komórki wewnątrz organizmu starzeją się i zaczynają funkcjonować wolniej, niż do tej pory. W związku z tym mieszki włosowe produkują coraz mniej barwnika, zwanego melaniną. Ta substancja jest odpowiedzialna za intensywny kolor włosów. Jak pokazują badania, na tempo siwienia ma także wpływ uwarunkowanie genetyczne. Zatem to, jak szybko zaczniemy siwieć, zależy w dużej mierze od genów, które odziedziczyliśmy po naszych przodkach.

 

Przedwczesne siwienie 

 

Mimo że główną przyczyną siwienia jest proces starzenia się, u niektórych można zaobserwować to zjawisko znacznie wcześniej. Jak się okazuje wpływ na to mają nie tylko geny.  “Pomagać” siwieniu może niezdrowy tryb życia – brak ruchu, odpoczynku i duże nasilenie przewlekłego stresu. Nie bez przyczyny utarło się powiedzenie “osiwieć z nerwów”. To właśnie regularne narażenie na stres może mieć niekorzystny wpływ na ogólny stan zdrowia, jak również kondycję włosów. Jak powstrzymać siwienie włosów? Poza zmianami nawyków na zdrowsze i zarezerwowania czasu na odpoczynek, pomóc mogą specjalistyczne preparaty na siwienie włosów.

 

Jak działa spray odsiwiający włosy?

 

Warto podkreślić, że nie jest to produkt koloryzujący, a poprawiający pigmentacje. Spray Seboradin Men zawiera kompleks naturalnych wyciągów roślinnych oraz peptydy. Zawarte w nim składniki przyczyniają się do odwrócenia procesu siwienia włosów. Regularne stosowanie sprayu wpływa na zmniejszenie ilości siwych kosmyków i daje efekt mocniejszych, zadbanych i zdrowych włosów.

 

Jak używać sprayu odsiwiającego dla mężczyzn?

 

Należy precyzyjnie spryskać włosy od nasady po same końce, delikatnie wmasowując produkt. Następnie pozostawić na włosach do wyschnięcia i nie spłukiwać wodą.  Po użyciu spreyu należy umyć dłonie pod bieżącą, ciepłą wodą i do wyschnięcia preparatu unikać kontaktu włosów z jasnymi rzeczami. Kuracja powinna trwać minimalnie dwa miesiące, sam produkt zaleca się stosować codziennie.

 

Seboradin

 

Bardzo często problem siwienia włosów jest jednocześnie związany z ich wypadaniem. Szczególnie skuteczna w walce z łysieniem jest linia Seboradin MEN, która oferuje szereg produktów o różnym składzie i formie. W naszym sklepie znajdziesz zarówno ampułki, lotion, szampon, jak i żel. Dzięki połączeniu tych produktów i regularnemu stosowaniu Twoje włosy na nowo staną się mocniejsze, bardziej wytrzymałe na uszkodzenia i odzyskają zdrowy wygląd. 

 

Rozpocznij skuteczną kurację i odwróć proces siwienia włosów!