Cellulit – przyczyny powstawania oraz skuteczne sposoby na jego zwalczanie ?

Seboradin

Lato w pełni, a wraz z nim sezon na krótkie spodenki i stroje kąpielowe! Każda kobieta marzy o zadbanej – nawilżonej, jędrnej i gładkiej skórze. Poza racjonalnym odżywianiem i aktywnością fizyczną, warto pomyśleć także o odpowiedniej i systematycznej pielęgnacji skóry objętej cellulitem. Jest to nie tylko okazja do pracy ze swoim ciałem, ale także do chwili relaksu i poświęcenia czasu samej sobie.

Cellulit z medycznego punktu widzenia to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Problem ten dotyczy ok. 85% kobiet po 20 roku życia, ale może, choć zdecydowanie rzadziej, występować również u mężczyzn jak i dzieci. Pojawia się zazwyczaj po okresie dojrzewania, często nasilając się w ciąży, w czasie menopauzy, a także w przypadku zaburzeń hormonalnych. Potocznie nazywany „skórką pomarańczową”, objawia się nierówną i pofałdowana powierzchnią skóry: ud, bioder, pośladków, brzucha, a nawet ramion – może pojawić się wszędzie tam, gdzie występuje nadmiar tkanki tłuszczowej.

 

Przyczyny powstawania cellulitu

Przyczyn powstawania cellulitu może być wiele, niejednokrotnie czynniki sprzyjające pojawieniu się „skórki pomarańczowej” nakładają się na siebie przyczyniając się do nasilenia objawów oraz przechodzenia cellulitu w kolejne stadia i stopnie zaawansowania. Do najczęściej występujących przyczyn celullitu zaliczamy:

  • brak aktywności fizycznej oraz siedzący tryb życia
  • wahania wagi
  • nieodpowiednia dieta – przetworzona żywność o dużej zawartości soli i cukru
  • zaburzenia hormonalne (nadmiar estrogenów)
  • problemy z krążeniem
  • noszenie zbyt obcisłych ubrań, powodujących ucisk tkanek
  • predyspozycje genetyczne
  • wady postawy (skrzywienie kręgosłupa zaburza krążenie krwi w nogach).

 

Jak zwalczyć cellulit?

Pierwszym krokiem do pozbycia się cellulitu jest przejście na zdrową dietę, związane z wyrobienie w sobie zdrowych nawyków żywieniowych. Ograniczenie przetworzonego jedzenia, zawierającego znaczne ilości soli, przyczyniającej się do zatrzymywania wody w organizmie (cellulit wodny). Ponadto należy ograniczyć cukier przyjmowany pod postacią słodyczy oraz owoców, które niejednokrotnie zawierają ogromne ilości cukrów prostych, których nadmiar w wątrobie przekształcany jest do tłuszczy. Należy pamiętać także o piciu odpowiedniej ilości wody, która przyspiesza metabolizm i nawadnia komórki oraz – paradoksalnie – pozwala pozbyć się jej nadmiaru z organizmu.

Równie istotna jak zdrowa dieta, jest aktywność fizyczna. Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, ogranicz czas wolny spędzany w  wygodnym fotelu przed telewizorem. Zamień go na aktywność fizyczną: spacer, rower, fitness czy basen.

Modelowanie sylwetki, poza ćwiczeniami, wspomoże także domowa pielęgnacja. Regularnie wykonywane peelingi, masaże przy użyciu właściwych masażerów  oraz aplikacja profesjonalnych kosmetyków mogą zdziałać bardzo wiele w kwestii walki z nieestetycznym cellulitem. Ważne jest aby preparaty wykorzystywane w pielęgnacji posiadały odpowiednie składniki zmniejszające ilość komórek tłuszczowych – adipocytów w skórze. Świetnie w tej kwestii sprawdza się zawarta w Seboradin Women Sport Balsamie Modelującym, glaucyna o udowodnionych literaturowo właściwościach związanych z zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych.

 

UWAGA! Generalną zasadą wykonywania masaży antycellulitowych jest reguła „w kierunku serca”,
ruchy wykonywane są więc od dołu do góry.

 

Wpływ działania glaucyny na wielkość komórek tłuszczowych (adipocytów) po 72 godzinach – test in vitro, przeprowadzony przez producenta substancji aktywnej, potwierdza zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych.

Seboradin

Ponadto w składzie balsamów nie może zabraknąć składników usprawniające mikrokrążenie skóry, takich jak ekstrakt z guarany, kofeina czy też ekstrakt z drzewa Muira Puama, które dodatkowo energizują i dotleniają ciało.

Kilka tygodni sumiennego wykonywania ćwiczeń, masaży i aplikacji balsamów antycellulitowych w widoczny sposób poprawi stan skóry oraz zmniejszy widoczność niechcianej „skórki pomarańczowej”, tak więc nie zwlekaj i już dziś zadbaj o swoje ciało!

Seboradin

Seboradin