4 Kroki, aby zapobiec wypadaniu włosów

Przygotowane przez Eksperta Seboradin: Magister Kosmetologii Karolinę Skipioł 

Seboradin

Jak powstrzymać wypadanie włosów oraz cieszyć się gęstymi i mocnymi włosami?

Krok 1: Oczyść włosy za pomocą szamponu dobranego do stanu skóry głowy.

Podstawę stanowi prawidłowe oczyszczenie za pomocą szamponu odpowiednio dobranego do stanu skóry głowy. Szampon nie tylko usuwa zanieczyszczenia oraz sebum z powierzchni włosów i skóry głowy, ale także przygotowuje ją na przyjęcie, składników aktywnych zawartych w kolejnych etapach pielęgnacji. W składzie szamponów przeciw wypadaniu pożądane są składniki takie jak: ekstrakt z drzewa oliwnego, cytrusowego, żeń-szeń, ekstrakt z czarnej rzodkwi, biotyna, roślinne komórki macierzyste.

Krok 2: Kondycjonuj łodygę włosa za pomocą balsamu oraz maski.

Podstawowym zadaniem tego rodzaju kosmetyków jest ułatwienie rozczesywania włosów, tak aby ograniczyć mechaniczne uszkodzenia łodygi włosa oraz jego wyrywanie. Balsam stanowi lekką formułę do częstego stosowania, maska natomiast jest bardziej skoncentrowanym, odżywczym produktem do stosowania 2-3 razy w tygodniu.

Krok 3: Wcieraj preparaty w skórę głowy, np. lotiony, ampułki.

Istotnym elementem w kuracji przeciw wypadaniu włosów są preparaty wcierane w skórę głowy, w postaci lotionów, ampułek lub serum. W trakcie aplikacji preparatu warto wykonać dodatkowy masaż, który poprawia mikrokrążenie skóry głowy, a tym samym zwiększa działanie składników aktywnych, takich jak ekstrakt z chmielu, kiełków zielonego groszku, lucerny, roślinnych komórek macierzystych czy witaminy z gr. B.  Dla uzyskania optymalnych rezultatów kurację należy stosować minimum 3 miesiące.

Krok 4: Stosuj suplementację, aby wzmacniać włos od wewnątrz.

Najlepszym sposobem na walkę z nadmiernym wypadaniem włosów jest połączenie kuracji stosowanych zewnętrznie z doustną suplementacją cennych dla włosów składników. Niezbędne dla ograniczenia wypadania i wzmocnienia włosów będą cynk, biotyna, selen i miedź, jak również roślinne ekstrakty np. z organicznych kiełków zielonego groszku. Proponowana suplementacja poprawi kondycję nie tylko włosów, ale także skóry i paznokci.

 

Czy istnieje kobieta, która choć raz w życiu nie borykała się z wypadaniem włosów?

Włosy stanowią istotny element urody, szczególnie dla kobiet, dodają uroku i pewności siebie, a ich wypadanie może wiązać się z obniżoną samooceną, a nawet prowadzić do depresji.

Na co dzień w naturalnym procesie, tracimy ok. 50-100 włosów. O ich nadmiernym wypadaniu mówimy, kiedy w wyniku działania różnych czynników liczba ta znacząco rośnie. Niepokojąca jest zwiększona ilość włosów wypadająca np. podczas czesania lub mycia, czy pozostawiona rano na poduszce.

Szukanie przyczyn wypadania włosów jest trudne i niejednokrotnie wymaga współpracy specjalistów z rożnych dziedzin - dermatologa, trychologa, endokrynologa, dietetyka jak również, zastosowania odpowiednich preparatów przeciw wypadaniu włosów.

 

Dlatego w Seboradin stworzyliśmy kosmetyki, suplementy, które holistycznie zadbają o Twoje włosy.

Misją Seboradin  od ponad 40 lat jest tworzenie specjalistycznych preparatów dostosowanych do indywidulanych potrzeb oraz odpowiadających na różne problemy skóry głowy i włosów, niezależnie od ich przyczyny i złożoności.

W przypadku przedłużającego się w czasie wypadania włosów o podłożu hormonalnym u kobiet, zastosujemy  kurację Seboradin Przeciw Wypadaniu Włosów, jeśli problem łysienia androgenowego dotyczy mężczyzny, możemy zaproponować serię Seboradin Men, natomiast przy okresowym wypadaniu włosów, związanym np. ze zmianą pór roku, przejściowymi niedoborami witamin lub łojotokiem, zastosujemy Seboradin Niger – Oily Hair. Jeśli zaś zależy nam na zagęszczeniu włosów i pobudzeniu ich do wzrostu, „must have” okaże się kuracja Seboradin FitoCell.

 

 

Wszystkie produkty Seboradin zostały stworzone z myślą o Tobie i Twoich włosach. Sprawdź nasz cały asortyment.