Seboradin Niger szampon oraz lotion i Seboradin Regenerujący lotion 

dodatkowe działanie antybakteryjne oraz przeciwwirusowe
(dzięki zawartości alkoholu etylowego oraz roślinnych składników aktywnych)
 

Naturalne ekstrakty roślinne, a przede wszystkim olejki eteryczne zawarte w wybranych produktach marki Seboradin, posiadają wiele składników, które wykazują działanie antybakteryjne oraz przeciwwirusowe.

Wiele problemów skóry głowy i włosów wynika z niekorzystnego działania drobnoustrojów na jej powierzchni. W celu przywrócenia równowagi skóry głowy i włosów w produktach marki Seboradin wykorzystano pozytywne działanie alkoholu oraz składników pochodzenia roślinnego o działaniu antybakteryjnym oraz przeciwwirusowym.

W kosmetykach wykorzystano alkohol etylowy, który w synergicznym działaniu z innymi substancjami receptur posiada szerokie spectrum działania, m.in.

  • wykazuje działanie antybakteryjne,
  • zmiękcza skórę, zwiększając w ten sposób wnikanie składników aktywnych z kosmetyku,
  • w przypadku skóry głowy skłonnej do przetłuszczania, zmniejszając łojotok,
  • przyspiesza wchłanianie kosmetyku,
  • ułatwia wprowadzenie do kosmetyku niektórych składników aktywnych – np. olejków eterycznych o cennych właściwościach pielęgnacyjnych,
  • posiada dodatkowe właściwości konserwujące kosmetyk – dzięki niemu można zastosować mniej, a nawet całkowicie wyeliminować konserwant z układu.

Alkoholowi etylowemu zarzuca się działanie drażniące i silnie wysuszające skórę. Należy jednak na ten temat spojrzeć znacznie szerzej. Wykorzystując alkohol w połączeniu z substancjami nawilżającymi oraz natłuszczającymi otrzymujemy kosmetyk skuteczny i bezpieczny.

Seria Seboradin Niger wskazana jest do stosowania przy włosach okresowo wypadających i przerzedzających się. Do pielęgnacji włosów i skóry głowy w przypadku ŁZS, łuszczycy oraz łupieżu. Składniki aktywne zawarte w kuracji są więc ukierunkowane na działanie przeciwdrobnoustrojowe, kojące, przeciwzapalne oraz rekomendowane do stosowania przy przetłuszczaniu się włosów.

Seboradin Niger Lotion zawiera 60% alkoholu etylowego, co sprawia, że poza działaniem kosmetycznym, pielęgnującym, ściągającym wykazuje również, dodatkowe działanie antybakteryjne.

Olejek z drzewa herbacianego jest jednym z najlepszych naturalnych środków bakteriobójczych, grzybobójczych i wirusobójczych. Działa antyseptycznie, przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie skóry głowy. Od lat wykorzystywany jako środek bakteriostatyczny oraz przeciwwirusowy.

Tymol posiada właściwości bakteriobójcze, hamuje rozwój mikroorganizmów w tym – grzyba Pityrosporum Ovale. Wyciąg z dziurawca ma właściwości łagodzące, regenerujące, przeciwzapalne, a zawarta w nim hiperyzyna reguluje ilość drobnoustrojów. Olejek kolendrowy działa przeciwbakteryjnie oraz przeciwgrzybiczo. Ze względu na wysoką zawartość NNKT nienasyconych kwasów tłuszczowych zwłaszcza kwasu petroselinowego (Omega-12) polecany jest przy rozdwajaniu, łamliwości i wypadaniu włosów. Olejek sosnowy działa przeciwbakteryjnie, antyseptycznie oraz stymulująco. Polecany do pielęgnacji przy problemach skórnych, działa przeciwzapalnie oraz wzmacnia włosy. Ekstrakt z rozmarynu wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwwirusowe. Działa antyoksydacyjnie oraz ochronnie. Zapobiega uszkodzeniom włosów spowodowanych działaniem czynników zewnętrznych. Wyciąg z kłączy tataraku wzmacnia włosy, dzięki poprawie ukrwienia. Ma działanie odkażające.

Seboradin Regenerujący lotion wskazany jest do stosowania do pielęgnacji włosów suchych, zniszczonych zabiegami fryzjerskimi. Zawiera on 60% alkoholu etylowego, co sprawia, że również wykazuje działanie antybakteryjne. Dodatkowo zawiera ekstrakt z łopianu oraz olejek kolendrowy, ekstrakt z ziela dziurawca. Ekstrakt z łopianu hamuje rozwój bakterii, działa przeciwgrzybiczo, przeciwzapalnie oraz antyseptycznie. Wzmacnia włosy, poprawia ich kondycję. Olejek kolendrowy działa przeciwbakteryjnie, a także przeciwgrzybiczo, stosowany jest w maskach czy szamponach na zniszczone włosy, które są suche w dotyku i łamliwe.

Produkty kosmetyczne z założenia muszą przede wszystkim wykazywać działanie kosmetyczne (pielęgnujące, upiększające, poprawiać kondycję). Można jednak wskazać ich dodatkowe działanie, a w tym przypadku właśnie działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe, wykorzystując m.in. stężenie alkoholu w granicach 60%, które spośród wielu substancji wykazuje jedne z najlepszych właściwości przeciwbakteryjnych.

Podsumowując, do produktów marki Seboradin, które wykazują dodatkowe działanie antybakteryjne oraz antymikrobowe należą:

  • Seboradin Niger Szampon: dzięki zawartości olejków eterycznych oraz ekstraktów roślinnych znanych z właściwości antybakteryjnych oraz przeciwwirusowych (olejek kolendrowy, tymol, olejek sosnowy, ekstrakt z liści rozmarynu).
  • Seboradin Niger Lotion (dzięki stężeniu alkoholu – 60% oraz obecności składników naturalnych o działaniu antybakteryjnym i przeciwwirusowym (olejek kolendrowy olejek z drzewa herbacianego, tymol, ekstrakt z ziela dziurawca, wyciąg z kłączy tataraku).
  • Seboradin Regenerujący Lotion (dzięki stężenie alkoholu – 60% oraz dodatkowi składników naturalnych o działaniu antybakteryjnym (olejek kolendrowy, ekstrakt z łopianu, ekstrakt z ziela dziurawca).

Obecna sytuacja epidemiologiczna na świecie wskazuje jak konieczne jest zwrócenie uwagi na odpowiednią higienę oraz podjęcie działań wspomagających walkę z wirusami i bakteriami, które znajdują się wokół nas. Warto więc w tym czasie wykorzystać wszelkie środki i możliwe sposoby, które dodatkowo będą pomocne w zatrzymaniu wpływu drobnoustrojów na nasz organizm. Nie tylko higiena i ochrona rąk są istotne ale również dbanie o pielęgnację i higienę włosów, które jak gąbka mogą chłonąć zanieczyszczenia ze środowiska.

Małgorzata Bajerska – Ekspert Seboradin
Technolog
Samodzielny Specjalista ds. Badawczo – Rozwojowych