Seboradin Fitocell 

Problem osłabionych i przerzedzonych włosów dotyka coraz większej liczby kobiet oraz mężczyzn. Zabiegi fryzjerskie, takie jak prostowanie, suszenie, stylizacja lakierem, znacząco osłabiają kosmyki włosów. Nieprawidłowa dieta oraz stres przyczyniają się natomiast do zwiększonej wrażliwości włosów na przesuszenie, matowienie i osłabienie. Niezależnie od przyczyny problemu jest pewne, że nasze włosy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji.

Z biegiem czasu w organizmie diametralnie zmniejsza się ilość komórek macierzystych oraz ich aktywność. Skutkuje to obniżeniem ich zdolności do samoregeneracji, a to z kolei spowalnia wzrost włosów. Włosy wówczas tracą blask i łamią się. Aby przeciwdziałać temu procesowi, warto zastosować odpowiednią kurację. W ofercie Seboradin można znaleźć produkty Seboradin FitoCell dedykowane do włosów delikatnych, słabych, cienkich, skłonnych do wypadania i przerzedzania się. Zawierają one bezpieczny dla organizmu i środowiska 100% ekstrakt z roślinnych komórek macierzystych PhytoCellTecTM Malus Domestica zamknięty w liposomach, czyli małych lipidowych kulkach zawierających substancje czynne. PhytoCellTecTM Malus Domestica pozyskiwany jest z jabłoni szwajcarskiej Utt wiler Spätlauber. Działanie ekstraktu skupia się wspomaganiu naturalnych procesów odnowy i podziału komórek ludzkiego organizmu. Przede wszystkim wydłuża fazę anagenową, czyli fazę intensywnego wzrostu włosów, a także działa naprawczo na uszkodzenia łodygi włosa. Dzięki temu kosmyki stają się silniejsze i odporniejsze na niekorzystne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Zastosowana forma liposomowa ułatwia transport substancji aktywnych w głębsze partii skóry.   

Dodatkowym składnikiem wspomagającym walkę z osłabionymi włosami jest ekstrakt z kory drzewa chinowego. Kora chinowa zawiera chininę, której zewnętrzne stosowanie poprawia ukrwienie skóry. Lepsze ukrwienie skóry głowy to bardziej odżywione, wzmocnione cebulki włosów. Wyciąg z chinowca zmniejsza wypadanie oraz poprawia wzrost włosów, a także hamuje negatywne działanie promieniowania UV.

Ekstrakt z nasturcji, poprawia mikrokrążenie skóry głowy. Reguluje pracę gruczołów łojowych oraz zapobiega wypadaniu włosów. Łagodzi podrażnienia skóry głowy.

Seria Seboradin FitoCell (szampon, maska i serum) to pionierskie połączenie najnowszych osiągnięć biotechnologii oraz siły natury. Jest to pierwsze w Polsce umieszczenie roślinnych komórek macierzystych – PhytoCellTecTM Malus Domestica w produktach do pielęgnacji włosów i skóry głowy oraz zastosowanie tak cennego i efektywnego składnika do ochrony włosów.

           

Beata Łęcka, Seboradin

SEBORADIN