Seboradin Protect 

Włosy codziennie narażone są na szereg rozmaitych czynników, które doprowadzają do ich uszkodzeń. Codzienna stylizacja, suszenie włosów z użyciem wysokiej temperatury oraz nieprawidłowe rozczesywanie i szczotkowanie włosów to najczęstsze przyczyny pogorszenia ich kondycji. Regularne wykonywanie zabiegów fryzjerskich takich jak farbowanie, trwała ondulacja oraz rozjaśnianie kosmyków z czasem powoduje matowienie, osłabienie i szorstkość włosów.

Na włosy wpływają również czynniki środowiskowe, takie jak promieniowanie UV oraz zanieczyszczenie środowiska (m.in. fotosmog). Kąpiel słoneczna doprowadza do przesuszenia włosów oraz ich zwiększonej łamliwości. Kolor włosów, w szczególności farbowanych, staje się wypłowiały. Fotosmog stanowi poważne zagrożenie dla kondycji włosów powodując powstawanie wolnych rodników, które uszkadzają elementy budulcowe włosów. Nadmiar wolnych rodników doprowadza do stresu oksydacyjnego (tlenowego), co z kolei przyczynia się do uszkodzenia mieszków włosowych, a co za tym idzie – do nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia.

Jak się przed tym bronić? Należy zastosować produkty do włosów z antyoksydantami, które walczą z wolnymi rodnikami. Marka Seboradin wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom z serią produktów Seboradin Protect, przeznaczonych do włosów narażonych na działanie wysokich temperatur, zanieczyszczenia środowiska oraz utratę nawilżenia. Regularne stosowanie kosmetyków z serii Seboradin Protect (szampon, aktywna maska i kondycjonujący spray) poprawia kondycję włosów, odżywia je i zapobiega nadmiernej łamliwości. Włosy nie puszą się i nie elektryzują.

Ochronę włosów przed słońcem i działaniem wysokich temperatur zapewnia ekstrakt z bambusa, który odbudowuje uszkodzenia łodygi włosa. Powstają one w wyniku suszenia gorącym powietrzem lub stylizacją na gorąco – prostowaniem lub kręceniem włosów. Mleczko kokosowe odżywia i wygładza włosy oraz odbudowuje uszkodzenia powstałe w strukturze łodygi włosa. Nadaje im miękkość bez efektu obciążenia.

Zabezpieczenie przed promieniowaniem UV gwarantuje ekstrakt i olej z marchwi, który zawiera naturalny filtr promieniowania UV – beta karoten. Dzięki właściwościom antyrodnikowym wykazują one działanie fotoochronne. Ekstrakt z ryżu poprawia właściwości mechaniczne, czyli zabezpiecza oraz naprawia włosy narażone na słońce. Chroni kolor włosów i przeciwdziała płowieniu zarówno naturalnych, jak i farbowanych kosmyków.

Walkę z zanieczyszczeniami środowiska wspomaga ekstrakt z amarantusa, który dogłębnie odżywia oraz tworzy film ochronny zabezpieczający włosy. Wysoka zawartość protein i polisacharydów uzupełnia ubytki włosów, równocześnie poprawiając ich rozczesywanie i układanie. Chitozan przywraca elastyczność, wygładza oraz chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi poprzez tworzenie filmu ochronnego. Należy on do grupy antyoksydantów walczących z wolnymi rodnikami. Redukuje również podrażnienia skóry spowodowane czynnikami zewnętrznymi.

Kosmetyki Seboradin Protect spełniają deklarację anti-pollution, czyli tworzą barierę ochronną zabezpieczającą przed szkodliwym działaniem smogu oraz promieniowaniem UV. Dodatkowo zwalczają one wolne rodniki. Zawierają innowacyjne składniki aktywne pochodzenia roślinnego. Produkty Seboradin Protect pozbawione są parabenów i silikonów. Ichskuteczność potwierdzona jest przez specjalistyczne, niezależne laboratorium badawcze. Kuracja przeznaczona jest do każdego typu włosów.  

Beata Łęcka, Seboradin

Seboradin