Wypadanie włosów u kobiet

Seboradin Wzmożone wypadanie włosów może być spowodowane przez wiele czynników: skłonność genetyczną, silny, długotrwały stres, złe odżywianie czy nieodpowiednie preparaty do pielęgnacji włosów. Brak podjęcia działań mających na celu zahamowanie wzmożonego wypadania włosów może prowadzić do przerzedzenia się włosów, łysienia, które może mieć różne przyczyny i przebieg.

Łysienie telogenowe występuje, gdy zostaje zachwiana równowaga między ilością włosów będących w fazie wzrostu a ilością włosów znajdujących się w fazie wypadania. Zaliczane jest do odwracalnego typu łysienia. Łysienie plackowate jak sama nazwa wskazuje objawia się pojawieniem ognisk wyłysienia – nie dotyczy przerzedzania włosów na całej powierzchni skóry głowy, przeważnie jest odwracalne. Niestety jest typem łysienia o nieustalonej dotąd etiopatogenezie. Do najczęstszych przyczyn łysienia zalicza się jednak skłonność genetyczną (łysienie może być nieodwracalne) oraz osłabienie włosów pod wpływem osłabienia całego organizmu (dieta, stres, niehigieniczny tryb życia).

Biorąc pod uwagę fakt, że nie wszystkie typy łysienia są odwracalne, włosy mogą stracić na sile, grubości, wcześniej zareaguje się na problem intensyfikacji wypadania włosów tym więcej zatrzyma się ich na głowie, a sam problem nie przebiegnie aż tak drastycznie. Dlatego ważne jest aby wcześnie reagować na niepokojące oznaki związane z wypadaniem włosów. Im później zaczniemy działać tym większy problem możemy mieć z odbudową włosów. Przy walce z łysieniem warto zainwestować w odpowiednie preparaty na wypadanie włosów, które posiadają niezbędne składniki do odbudowy cebulki włosa i jego łodygi. Produkty takie powinny zawierać witaminy na włosy (przede wszystkim witaminy z grupy B, w tym biotyna) związki: siarki, krzemu czy cynku, substancje hamujące negatywny wpływ hormonów na włosy oraz poprawiające miejscowo ukrwienie włosów.

 

Kosmetyki mające na celu zahamowanie wzmożonego ich wypadania włosów posiadają znaczny udział wśród wszystkich preparatów przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Odpowiedzią preparatów marki Seboradin jest seria Seboradin Przeciw Wypadaniu Włosów, w której znajdują się: szampon, balsam, maska, lotion  oraz ampułki. Cała seria działa ochronnie i naprawczo na włosy i skórę głowy. Wyciąg z drzewa oliwnego działa anty starzeniowo na mieszki włosowe przedłużając ich funkcjonowanie, razem z ekstraktem z chmielu hamują negatywne działanie hormonów na włosy – działają antyandrogenowo. Aminokwasowy kompleks witaminy H zwiększa zakotwiczenie się włosów w cebulce, przez co włosy stają się bardziej odporne na wypadanie, przyspiesza wzrost włosów. Ekstrakt z drzewa cytrusowego oraz ekstrakt z papryki stymulują mikrokrążenie i ukrwienie skóry głowy, co poprawia odżywienie włosów. Wyciąg z żeń-szenia silnie regeneruje włosy, dotlenia skórę głowy. Kompleks witamin i aminokwasów nawilża i rewitalizuje włosy. Olej jojoba odpowiednio nabłyszcza, wygładza, chroni włosy i skórę głowy przed utratą wody. Włosy stają się mocniejsze, bardziej gęste i zdrowsze

 Seboradin