Czarna rzodkiew - kosmetyczny cud natury

SeboradinCzarna rzodkiew jest jednym z cudów natury, wykorzystywana w kosmetyce, dzięki wysokiej zawartości witamin, mikro i makroelementów.

Największą popularność czarna rzodkiew zdobyła jako naturalny środek do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Jeden z przepisów medycyny ludowej podaje kilka zasad pielęgnacji osłabionych włosów: „Korzeń rzodkwi zetrzeć na tarce, wycisnąć sok (najlepiej przy użyciu gazy). Godzinę przed myciem włosów posmarować skórę głowy sokiem, wykonując przy tym masaż okrężnymi ruchami. Cyklicznie stosowana kuracja wzmacnia cebulki włosów, pobudza krążenie krwi oraz zapobiega łysieniu.” Z uwagi na dużą zawartość związków siarkowych czarna rzodkiew posiada bardzo charakterystyczną, dla wielu osób nieprzyjemną woń. Jest to jedyna, niekorzystna cecha tego warzywa, skutecznie zacierana przez dobroczynne, szerokie spektrum działania i liczne, wspomniane wcześniej właściwości.


Firma Inter-Fragrances jako jedyny producent w Polsce, pozyskuje gęsty, naturalny wyciąg z czarnej rzodkwi z ekologicznych upraw w Bieszczadach. W całym portfolio marki Seboradin, ze względu na swoje doskonałe właściwości i szerokie spectrum działania, czarna rzodkiew wykorzystana jest w wysokiej procentowej zawartości, aż w 3 kuracjach: Seboradin Niger, Seboradin Regenerujący oraz Seboradin Ampułki Niger. 

Na serie z czarną rzodkwią składają się kosmetyki takie jak np. szampony przeciwłojotokowe czy maski do pielęgnacji włosów słabych, skłonnych do wypadania. Produkty te stymulują wzrost włosów i wzmacniają ich strukturę. Specyficzny zapach czarnej rzodkwi po wysuszeniu włosów i skóry głowy ulatnia się.

 

Seboradin

 

Seboradin Niger zawiera opisany wcześniej, bogaty w liczne składniki aktywne wyciąg z czarnej rzodkwi oraz z ziela dziurawca, tymianku, tataraku czy bioaktywne ekstrakty roślinne: z rumianku, pokrzywy, skrzypu, rozmarynu, melisy, kasztanowca, szałwii, podbiału czy liści brzozy. Produkty te są polecane dla osób z włosami przetłuszczającymi się, osłabionymi i skłonnymi do wypadania. Szampon, balsam i lotion z serii są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich dbających o zdrowy wygląd włosów i skóry głowy. Zapach rzodkwi jest tutaj lekko złagodzony innymi ziołami i całkowicie zanika po wysuszeniu włosów. Należy jednak zaznaczyć, że specyficzna woń świadczy o dużej zawartości składnika aktywnego w każdym wspomnianym produkcie.

 

W przypadku okresowego wzmożonego wypadania włosów niezbędna jest silne wzmocnienie i regeneracja. Seboradin Niger Ampułki poza wyciągiem z czarnej rzodkwi, zawierają kompleks witamin z grupy B, ekstrakty roślinne i olejki eteryczne, które odżywiają i wzmacniają mieszki i cebulki włosów.  W celu uzyskania optymalnych efektów rekomendowane jest  stosowanie ampułek przez okres min. 3 miesięcy. Po tym czasie włosy są bardziej gęste, mocne, zdrowsze i mniej się przetłuszczają. Po zakończeniu kuracji w ampułkach dla podtrzymania efektu oraz w profilaktyce zaleca się stosowanie Lotionu Seboradin Niger.

Seboradin

 

Seboradin Regenerujący bogaty w związki siarki ekstrakt z czarnej rzodkwi, odbudowuje zniszczoną strukturę włosów, wzmacnia oraz przeciwdziała  ich nadmiernemu wypadaniu.  Jest to kuracja idealna do włosów słabych, zniszczonych modelowanie i farbowaniem, skłonnych do wypadania.

Seboradin

 

Szarość za oknami, brak promieni słonecznych oraz mroźne, zimowe powietrze wpływają niekorzystnie na wygląd naszych włosów. Sprzyja to ich przetłuszczaniu, osłabieniu włosów, a nawet ich wzmożonemu wypadaniu. Należy pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja włosów, które zadbane i zdrowe są wizytówką każdej osoby, powinna być oparta o preparaty wielowitaminowe mające w składzie wyciągi roślinne przygotowane tak, aby mogły być używane każdego dnia