Wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów po przebyciu COVID-19
Seboradin

wypadanieostatnim czasie do gabinetów trychologicznych, dermatologów zwraca się co raz większa liczba osób borykająca się z nadmiernym wypadaniem włosów, wynikającym z przebycia zakażenia koronawirusem. Zwiększone wypadanie włosów, poza m.in. zaburzeniem smaku i węchu, zmęczeniem, obniżeniem koncentracji oraz nastroju, należy do objawów tzw. zespołu Long-COVID-19...Więcej >>

4 Kroki, aby zapobiec wypadaniu włosów
Ekspert

wypadanieWłosy stanowią istotny element urody, szczególnie dla kobiet, dodają uroku i pewności siebie, a ich wypadanie może wiązać się z obniżoną samooceną, a nawet prowadzić do depresji. Na co dzień w naturalnym procesie, tracimy ok. 50-100 włosów. O ich nadmiernym wypadaniu mówimy, kiedy w wyniku działania różnych czynników liczba ta znacząco rośnie.
Więcej >>

Suplement diety NOWOŚĆ - Seboradin Pro Care Complex
Seboradin

wypadanieWypadanie włosów to problem dotykający zarówno kobiety, jak i mężczyzn, w każdym wieku. Powodem jest niedobór witamin i minerałów, stres, metabolizm oraz problemy hormonalne. Najlepszym sposobem na walkę z nadmiernym wypadaniem włosów jest połączenie suplementacji dobroczynnych składników z kosmetykami dedykowanymi do tego typu problemu.
Więcej >>

Wypadanie włosów u kobiet
Seboradin

wypadanieWzmożone wypadanie włosów może być spowodowane przez wiele czynników: skłonność genetyczną, silny, długotrwały stres, złe odżywianie czy nieodpowiednie preparaty do pielęgnacji włosów.
Brak podjęcia działań mających na celu zahamowanie wzmożonego wypadania włosów może prowadzić do przerzedzenia się włosów, łysienia, które może mieć różne przyczyny i przebieg. Więcej >>

Co robić, aby zapobiegać wypadaniu włosów
Seboradin

wypadanieWzmożone wypadanie włosów to sygnał, że w złożonej maszynerii, jaką jest ludzki organizm, coś nie działa tak jak powinno.
Aby zapobiegać wypadaniu włosów przede wszystkim należy dostarczyć im niezbędnych substancji odżywczych, zarówno wewnętrznie jak i przez stosowanie wysokiej jakości preparatów zewnętrznych, które wzmocnią nasze włosy. Więcej >>

Co zawierają skuteczne preparaty hamujące wypadanie włosów
Seboradin

wypadanieSkuteczny preparat hamujący nadmierne wypadanie włosów zawiera w swoim składzie substancje odżywcze, niezbędne dla prawidłowego wzrostu włosa, takie jak witaminy, pierwiastki śladowe, m.in. witaminy antyoksydacyjne – A, E, związki siarki, aminokwasy. Więcej >>

Sposób użycia Ampułek Men Forte i Lotionu Men
Seboradin

wypadanieProblem wypadania włosów u mężczyzn najczęściej występuje na tle łysienia androgenowego. Skutkuje to ich osłabieniem, przerzedzeniem oraz powiększającymi się zakolami. Na skuteczność działania preparatu wpływają zawarte... Więcej >>

Co jest przyczyną wypadania włosów
Seboradin

wypadanieNadmierne wypadanie włosów to problem, który dotyka prawie każdego z nas. Tę dolegliwość należy traktować ze szczególną uwagą, gdy zacznie wypadać nam ok. 100 włosów dziennie.
Do najczęściej diagnozowanych czynników odpowiedzialnych za wypadania włosów należą: niedobór witamin i pierwiastków, osłabienie organizmu, stres, choroby skóry głowy... Więcej >>

Jak wybrać skuteczny produkt przeciw wypadaniu włosów
Seboradin

wypadanieSkuteczność działania preparatów przeciw wypadaniu włosów uzależniona jest od doboru odpowiedniego środka do ich pielęgnacji oraz wytrwałości w ich stosowaniu.
Kuracje przeciw wypadaniu włosów należy stosować przez co najmniej 3 miesięcy. Istotne jest aby wzmacniać każdą część włosa, zarówno same włosy, jak i ich korzenie, znajdujące się pod powierzchnią skóry głowy. Więcej >>

Sposób użycia Ampułek Forte i Lotionu Przeciw Wypadaniu Włosów
Seboradin

wypadanieAmpułki Seborain Forte należy stosować w przypadku nasilenia wypadania włosów. W celu uzyskania optymalnych rezultatów stosować jedną całą ampułkę raz dziennie przez minimum 3 miesiące. Po tym okresie w celach profilaktyki włosów skłonnych do wypadania i przerzedzania się należy stosować lotion. Więcej >>

Łatwo, prosto i skutecznie – czyli dlaczego warto zastosować nowe lotiony Seboradin
Seboradin

wypadanieWzmożone wypadanie włosów to problem, który dotyka ponad 90% dorosłych osób. Dotyczy on zarówno kobiet jak i mężczyzn, osób starszych, młodych oraz w średnim wieku. Często pojawia się niespodziewanie, jako skutek np. złej diety, stresu, osłabienia organizmu po przebytych chorobach czy uwarunkowań genetycznych. Więcej >>

Bujna i gęsta fryzura – marzenie kobiet i mężczyzn. Co zrobić, gdy zamiast tego włosy wypadają garściami?

Najważniejsza jest realna ocena problemu. Nie należy panikować, gdy na grzebieniu lub szczotce pojawią się pojedyncze pasemka. To zjawisko dotyka każdego i nie powinno być przyczyną niepokoju, jeśli waha się w granicach 100 kosmyków dziennie. Jest to wynik naturalnego, całkowicie normalnego cyklu życia włosa, który trwa od 2 do 6 lat. W ostatniej fazie włos obumiera i wypada, a na jego miejsce pojawia się nowy. Działać należy dopiero, gdy zjawisko poważnie się nasili.

Choroba czy zaniedbanie?
Powodem przerzedzania się fryzury mogą być uwarunkowanie genetyczne, przebyta choroba, reakcja na proces leczenia, a także zaburzenia hormonalne. W wielu przypadkach jest to jednak wynik stresu, złej diety i nieprawidłowej pielęgnacji.

Szkodliwe leki
Niektóre ze stosowanych leków mogą przyczyniać się do wypadania włosów. Są to między innymi preparaty przeciwzakrzepowe, przeciwtarczycowe, immunosupresyjne, cytostatyki, antybiotyki, środki stosowane w terapii hormonalnej. Często pierwsze objawy pojawiają się już po kliku tygodniach.

Choroby a ubytek we fryzurze
Organizm człowieka idealnie funkcjonuje przy zachowaniu pełnej homeostazy, jakakolwiek nieprawidłowość odbija się na kondycji i wyglądzie. Stres, choroba, gorączka może powodować ubytek w bujnej dotąd fryzurze. Jeśli jednak w ostatnim czasie nie chorowałeś, nie zmieniłeś nic w swoim trybie życia to wypadanie włosów może być przyczyną schorzeń, które pozostają niewidoczne na pierwszy rzut oka, np. nadczynność i niedoczynność tarczycy, toczeń rumieniowaty, anemia, choroby jajników, nadnerczy i zaburzenia hormonalne, stan zapalny skóry głowy i mieszków włosowych, łojotokowe zapalenie skóry głowy.

Królewskie traktowanie
Szarpanie, ciągnięcie, upinanie, lakierowanie, tapirowanie, suszenie suszarką, prostowanie, koloryzacja, rozjaśnianie– czyli wszystkie grzechy główne, jakie można popełnić w pielęgnacji włosów wpływają na ich osłabienie, zwiększają łamliwość i mogą przyczynić się do ich wzmożonego wypadania. Po takim intensywnym przeżyciu warto zadbać także o skórę głowy ( stosując prawidłowo dobrane lotiony i ampułki) oraz aby wzmocnić włosy już od samego korzenia oraz kondycjonujące i regenerujące balsamy do włosów oraz maski – by nawilżyć i odżywić kosmyki.

Solidna porcja witamin
Twoja fryzura na pewno doceni właściwie odżywienie i nie chodzi wyłącznie o stosownie kosmetyków, ale także o bogatą w składniki odżywcze i witaminy dietę. Niedożywienie, niezdrowe nawyki, nałogi niekorzystnie wpływają na wygląd naszej fryzury. Warto pozyskiwać z produktów spożywczych składniki, jak też stosować w racjonalny sposób suplementy diety takie, jak: witamina H, cynk, witaminy z grupy B a także nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), wyciągi ze skrzypu lub pokrzywy. Nie można liczyć na cud! Powrót do zdrowia widoczny może być nawet po 5-6 miesiącach, co wynika z cyklicznych zmian w rozwoju włosa.

Łysienie u kobiety – prawda czy mit?
Problem łysienia także dotyka kobiet, zwłaszcza w czasie menopauzy (ok. 40-50 roku życia) i związany jest z zaburzeniami hormonalnymi. Najczęściej nie prowadzi do całkowitej utraty, a jedynie częściowego wyłysienia. W tym czasie często kobietom pomaga hormonalna terapia zastępcza, prowadząca do unormowania poziomu oraz ilości hormonów w organizmie.

Jedna na pięć kobiet może mieć problemy związane z podwyższonym poziomem męskich hormonów – androgenów, co prowadzi do zjawiska tzw. łysienia androgenowego. Występowanie tego rodzaju schorzenia ma najczęściej podłoże dziedziczne – ponadnormatywna wrażliwość mieszków włosowych na hormony męskie. Pomocą przy zwalczaniu schorzenia może być regularne stosowanie na skórę specjalnych preparatów zmniejszających negatywne oddziaływanie hormonów na mieszki włosowe. Za wypadanie włosów na tle androgenowych odpowiada DHT (dihydrotestosteronu), który powstaje z testosteronu pod wpływem działania enzymu 5 alfa reduktaza. DHT uszkadza mieszki, a przy braku podjęcia działań przyczynia się do ich zaniku przez co powoduje trwałą utratę owłosienia. Zahamowanie tego procesu możliwe jest przy systematycznym stosowaniu preparatów zawierających w swoim składzie blok ery enzymu 5 alfa reduktaza – m.in. ekstrakt z chmielu, wyciąg z liści drzewa oliwnego, Procapil, ekstrakt z drzewa Muira Puama.

Niekiedy utrata włosów u kobiety może także pojawić się po porodzie. Radykalny i nagły spadek ilości hormonów – zachwianie równowagi hormonalnej organizmu sprawia, że włosy zaczynają intensywnie wypadać. Po pewnym czasie jednak organizm się stabilizuje i stan owłosienia powinien powrócić do normy.