HIT w pielęgnacji włosów – nafta kosmetyczna

zestaw preparatów z naftą kosmetyczną

Zadbane, pełne blasku włosy to wyznacznik urody i dobrego zdrowia. Dokładamy więc wszelkich starań, aby jak najlepiej o nie zadbać. I choć możliwości jest wiele, a nowoczesne kosmetyki zachwycają bogactwem składników, dość często decydujemy się na tradycyjne metody. Preparaty, które królowały w kosmetyczkach naszych babć, także i dzisiaj cieszą się nie mniejszym zainteresowaniem. Jednym z nich jest z pewnością nafta kosmetyczna - hit w pielęgnacji włosów.

Nafta kosmetyczna o gęstej, oleistej konsystencji i niezbyt przyjemnym zapachu to ciekła parafina powstała w wyniku wielokrotnej destylacji ropy naftowej, smoły łupkowej, smoły węgla brunatnego albo torfu. Od lat ceniona jest ze względu na swój zbawienny wpływ na włosy. Szczególnie sprawdza się w przypadku puszących się i łamliwych kosmyków zniszczonych farbowaniem bądź też zabiegami pielęgnacyjnymi z użyciem gorącego powietrza. Jej działanie polega na stworzeniu na powierzchni włosa bariery ochronnej, dzięki której są one chronione przed czynnikami zewnętrznymi i utratą wilgoci. Wszystko to sprawia, że zyskują większą sprężystość i blask, a także przestają być suche i łamliwe. Istotny jest również fakt, że nafta kosmetyczna działa nie tylko na włosy, ale i na skórę głowy. Powoduje ona lepsze ukrwienie, a tym samym stymuluje cebulki, co przekłada się na szybszy porost włosów. Ma także wspomagające działanie w leczeniu łupieżu. Nie ulega więc wątpliwości, że jest to preparat godny zainteresowania. W tym miejscu trzeba jednak wspomnieć również o jego wadach.

Nafta kosmetyczna nakładana na włosy w czystej postaci może je zbytnio obciążać. Dość ciężko ją zmyć, co sprawia, że jest niewygodna w użyciu. Poza tym warto wiedzieć, że nie posiada ona żadnych właściwości odżywczych, więc do pełnej ochrony potrzebne jest zastosowanie innych kosmetyków. Nie znaczy to jednak, że należy z niej rezygnować. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie innowacyjnych preparatów z nafta kosmetyczną, które zachowują jej właściwości, a jednocześnie są bogate w składniki odżywcze. Do tego charakteryzują się przyjemnym zapachem i nie przysparzają żadnych problemów związanych z aplikacją. Najlepszym przykładem jest seria Seboradin z naftą kosmetyczną.

Seboradin z naftą kosmetyczną to nowoczesna odsłona tradycyjnych i sprawdzonych sposobów pielęgnacji włosów. Zastosowano w niej bezwonną naftę kosmetyczną w połączeniu z licznymi składnikami odżywczymi. Szampon, balsam, maska oraz lotion pomagają wydobyć blask włosów, a także domykają ich łuski, dzięki czemu stają się one idealnie gładkie. Ponadto mają działanie antystatyczne, co sprawia, że włosy się nie elektryzują i nie puszą. Seria ta sprawdzi się zatem u osób z matowymi, osłabionymi, pozbawionymi blasku i witalności włosami. Produkty z tej serii można stosować zamiennie z innymi preparatami na zniszczone włosy, pozwoli to bowiem dostarczyć im wszelkich składników odżywczych i zdecydowanie poprawi ich wygląd i kondycję.

Nafta kosmetyczna to sprawdzona metoda naszych babć na piękna i gęstsze włosy. Dziś występuje jednak w nowocześniejszej odsłonie, dzięki czemu jest nie tylko skuteczna, ale i komfortowa w użyciu.

wróć do listy wpisów