Ciemne włosy – jak o nie dbać, by nie płowiały?

Ciemne włosy – jak o nie dbać, by nie płowiały?

Lśniące i zadbane włosy to nie tylko naturalna ozdoba, ale także dowód dobrego zdrowia. Nie dziwi więc fakt, że dokładamy wszelkich starań, aby utrzymać je w jak najlepszej kondycji. Warto jednak wiedzieć, że rodzaj pielęgnacji należy dostosować nie tylko do struktury włosów, ale także do ich koloru. Jasne będą bardziej delikatne i podatne na uszkodzenia, natomiast ciemne mogą łatwiej tracić swój kolor w wyniku działania promieni słonecznych. Podpowiadamy, jak dbać o ciemne włosy, aby nie płowiały.

Ciemne włosy - zarówno te naturalne, jak i farbowane charakteryzują się głębią koloru. Trzeba pamiętać jednak o tym, że długotrwała ekspozycja na słońce może powodować ich płowienie. W związku z tym ciemne włosy należy otoczyć szczególną ochroną, która powinna z jednej strony zapewniać im dobrą kondycję, z drugiej zaś zapobiegać jaśnieniu. W tym celu do pielęgnacji warto używać profesjonalnych preparatów do ciemnych włosów. Czym się one charakteryzują?

Preparaty do ciemnych włosów

Kosmetyki dedykowane ciemnym włosom zawierają naturalne składniki, które mają za zadanie podkreślenie barwy włosów oraz zwiększenie jej intensywności. Zawarty w nich chlorofil nie tylko pogłębia kolor, ale także pełni funkcję naturalnego filtra UV. Preparaty bogate są ponadto w witaminy A* oraz E, a także naturalne antyoksydanty, które zapobiegają wolnym rodnikom, dzięki czemu utrzymują włosy w dobrej kondycji. Dodatek ekstraktu z pokrzywy wzmacnia włosy, zapobiega ich przetłuszczaniu oraz powstawaniu łupieżu. Dzięki połączeniu odpowiednio dobranych składników włosy są lśniące i nawilżone, a także zachowują swoją ciemną barwę.

Ważne jest, aby stosować całą serię preparatów, ponieważ kompletny zestaw zapewni najlepszy efekt. Szampon zadba o gruntowne oczyszczenie, odżywka doda blasku i wygładzi strukturę włosów, natomiast lotion bogaty w olejki eteryczne wpłynie na kondycję skóry głowy i włosów. Dzięki serii Seboradin Ciemne Włosy, fryzura będzie dobrze się układać, a włosy zyskają blask i ochronę przed płowieniem. Z pewnością warto również regularnie stosować maskę na porost włosów, ponieważ zapewni ona doskonałą kondycję i znacznie przyspieszy porost. 

Ochrona przed słońcem

W przypadku ciemnych włosów warto pamiętać także o dodatkowej ochronie przed słońcem, którą zapewniają odpowiednie preparaty ukierunkowane na zapewnienie ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. W efekcie długotrwałej ekspozycji na promieniowanie UV łuski włosa rozchylają się, a następnie kruszą. Aby temu zapobiec, warto zastosować specjalny szampon, maskę, a także spray kondycjonujący, które nie tylko pozytywnie wpłyną na kondycję włosów, ale także zapobiegną płowieniu koloru.

Podsumowując, w pielęgnacji ciemnych włosów trzeba się skupić z jednej stronie na ich kondycji, z drugiej zaś na ochronie przed płowieniem. Z tego powodu warto postawić na profesjonalne preparaty, ponieważ ich składniki zostały dobrane w taki sposób, aby ciemnym włosom pozwolić na zachowanie głębi koloru, a jednocześnie zapewnić im blask i nawilżenie. 

wróć do listy wpisów