Prawidłowa pielęgnacja włosów farbowanych

Prawidłowa pielęgnacja włosów farbowanych

Włosy farbowane potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Z jednej strony są dość wrażliwe, dlatego warto zadbać o ich dobry stan, z drugiej natomiast – nieodpowiednio traktowane szybko utracą swój kolor, staną się wypłowiałe i matowe. Podpowiadamy jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja włosów farbowanych, by zachować ich dobry stan na dłużej. Poznaj kilka naszych sposobów.

Wybierz odpowiednie kosmetyki

Podstawą pielęgnacji włosów farbowanych jest stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór produktów. Jako specjalista w zakresie specjalistycznych kosmetyków do włosów nie mogliśmy zapomnieć o tej grupie osób, które zmieniają kolor lub odcień swoich włosów. Stworzyliśmy serie kosmetyków do włosów farbowanych i zniszczonych. Szampon, lotion, maska i balsam to kompletny zestaw, który pomoże utrzymać kosmyki w dobrej kondycji. Wszystkie produkty są bogate w substancje odżywcze i kompleks witamin, dzięki czemu skutecznie regenerują, nawilżają i rewitalizują włosy.

Ponadto, nasz asortyment obejmuje produkty przeznaczone do włosów farbowanych na blond i włosów farbowanych na ciemno, które podkreślą ich barwę, zwiększą jej intensywność i pomogą utrzymać ładny odcień przez długi czas.

Regularnie przycinaj końcówki

Rozdwojone końcówki z czasem wspinają się na długość włosa, w efekcie czego niszczy się również ich „zdrowa” część. By tego uniknąć bardzo ważne jest regularne podcinanie włosów. Co kilka miesięcy pozbywaj się postrzępionych końców. W ten sposób wygładzisz powierzchnię kosmyków, zapobiegniesz rozwojowi niszczenia. Ponadto, na zdrowszych włosach farba będzie prezentowała się znacznie lepiej.

Unikaj stylizacji na gorąco

Stylizowanie na gorąco niszczy włosy niezależnie od ich rodzaju. W przypadku włosów farbowanych zagrożenie jest jeszcze większe, bo kosmyki są wrażliwe i podatne na uszkodzenia. Suszarka, lokówka, prostownica – to urządzenia, które dodatkowo wysuszają włosy. Sprawiają, że kora ulega odwodnieniu, a w efekcie kruszeniu. Zamiast męczyć je wysokimi temperaturami postaw na naturalny wygląd lub wykonuj upięcia.

wróć do listy wpisów