Przepis na długie, mocne i gęste włosy

ampułki do włosów

Długie, mocne, gęste włosy to ogromny atut. Wydawać by się mogło, że aby móc się nimi cieszyć trzeba poświęcać długie godziny na pielęgnację i regularnie korzystać z zabiegów wzmacniających. Rzeczywistość jest jednak inna. Wystarczy wprowadzić do swojego życia kilka, prawidłowych nawyków, by zauważyć spektakularne efekty. Poznaj niezawodne sposoby na piękną, bujną fryzurę.

Dieta ma znaczenie

Stan włosów jest zależny od wielu czynników. Jednym z nich jest dieta. To, jak dbasz o siebie od wewnątrz, ma swoje odzwierciedlenie na zewnątrz. Suche, matowe, pozbawione blasku włosy mogą być sygnałem, że Twój organizm nie dostaje niezbędnych składników odżywczych. Kosmyki zbudowane są między innymi z białka i składników mineralnych. Kiedy ich zabraknie – stają się słabe i cienkie, a z czasem widocznie się przerzedzają. Aby tego uniknąć, wprowadź do swojej diety:

- Pełnowartościowe białko (nabiał, drób),
- Kwasy omega-3 (tłuste ryby morskie),
- Biotynę,
- Wapń,
- Żelazo,
- Witaminy A, C, E,
- Witaminy z grupy B.

Odpowiednie kosmetyki potrafią zdziałać cuda!

Kolejnym, bardzo ważnym elementem, jest odpowiednia pielęgnacja. Absolutną podstawą jest odpowiednio dobrany szampon. To kosmetyk, który ma za zadanie nie tylko usuwać brud z włosów i skóry głowy, ale również przygotować je do dalszej pielęgnacji. Używaj szamponu dobranego do potrzeb skóry głowy (nie do rodzaju włosów!) Jeśli borykasz się z łuszczycą, łupieżem lub inną dolegliwością – dobry kosmetyk pomoże Ci zwalczyć problem.

Następny krok to nawilżanie. Wybierz maskę lub odżywkę dostosowaną do rodzaju włosów. Odżywkę stosuj po każdym myciu, natomiast maskę nakładaj 1-2 razy w tygodniu.

Dla wzmocnienia efektu stosuj ampułki lub lotion. To silnie skoncentrowane preparaty stosowane na skórę głowy. Szczególnie pomocne w walce z problemami skóry głowy. Doceniając ich skuteczność, stworzyliśmy ampułki do włosów bogate w ekstrakty roślinne, witaminy, mikro- i makroelementy.

Wybieraj preparaty na bazie naturalnych składników, z prostym, krótkim składem. W naszej ofercie znajdziesz wiele kosmetyków dostosowanych do najróżniejszych potrzeb.

Systematyczność to podstawa

Osiągnięcie długich, mocnych, gęstych włosów to proces wymagający czasu. Sposoby na poprawę wyglądu fryzury przyniosą oczekiwany skutek tylko wtedy, kiedy będą systematycznie wykonywane. Oferowane przez nas kosmetyki zostały poddane badaniom, które wykazały, że ich skuteczność wynosi od 80 do 100%! Uzbrój się w cierpliwość. Z czasem, kiedy już zauważysz efekt, nie wracaj do starych przyzwyczajeń. By nie utracić efektów wyrób odpowiednie nawyki.

wróć do listy wpisów