Roślinne komórki macierzyste – sposób na zagęszczenie włosów

Roślinne komórki macierzyste – sposób na zagęszczenie włosów

Przerzedzona fryzura odbiera Ci pewność siebie? Istnieje wiele, różnych sposobów na zagęszczenie włosów, w tym między innymi peruki, zabiegi kosmetyczne, przeszczep włosów. Zanim jednak zdecydujesz się na którąś z tych metod – zapoznaj się z kosmetykami z dodatkiem roślinnych komórek macierzystych. Absolutna innowacja na rynku! Czym dokładnie są i w jaki sposób zagęszczają włosy? Odpowiadamy!

Czym są roślinne komórki macierzyste?

Roślinne Komórki Macierzyste (RKM), nazywane również komórkami pnia, to stosunkowo nowe, jednak bez wątpienia rewolucyjne odkrycie w branży kosmetycznej. Do celów kosmetycznych wykorzystywane są liposomalne preparaty z komórek macierzystych jabłoni domowej (Malus Domestica). Tym, co czyni je tak wyjątkowymi jest możliwość nieograniczonej samoodnowy. Mają zdolność do samoodnawiania się oraz różnicowania (możliwość budowy różnych typów komórek). Choć ludzkie komórki macierzyste również posiadają zdolność do dzielenia i odnawiania, nie mają możliwości odmładzania komórek czy opóźniania procesu starzenia.

Jak roślinne komórki macierzyste działają na włosy?

Rośliny na każdym etapie potrafią się same leczyć i rozrastać. Ponadto, są w stanie w podobny sposób oddziaływać na ludzki organizm. Naukowcy wykorzystali tę umiejętność wprowadzając roślinne komórki macierzyste do kosmetologii. Poziom tego odkrycia często określany jest na równie innowacyjny, jak odkrycie substancji antyrodnikowych. Zadaniem RKM jest pobudzenie ludzkich komórek macierzystych i zmuszenie ich do większej aktywności. Kosmetyki z ekstraktem RKM dostarczają skórze głowy niezbędnych substancji odżywczych, tym samym stymulując wytwarzanie młodych komórek.

Preparaty z komórkami macierzystymi – innowacja w ofercie Seboradin

Seboradin FitoCell to preparaty nowej generacji, zawierające opatentowany liposomalny preparat komórek macierzystych (PhytoCellTec ™ Malus Domestica ), pochodzących z rzadkiej szwajcarskiej odmiany jabłek „Uttwiler Spätlauber”. Produkty innowacyjne, o doskonale skomponowanym składzie, z wysoką zawartością różnorodnych składników aktywnych. To kosmetyki stworzone specjalnie z myślą o osobach borykających się z cienkimi, słabymi włosami ze skłonnością do wypadania. Ekstrakt RKM stymuluje odrost włosów, tym samym przyczyniając się do zagęszczenia fryzury. Cała seria zawiera szampon na porost włosów, maskę i serum. Przy regularnym stosowaniu pełnej kuracji skuteczność działania osiąga ponad 80%!

wróć do listy wpisów