Przetłuszczanie się włosów i skóry głowy. Jak sobie z nim radzić?

Przetłuszczanie się włosów i skóry głowy. Jak sobie z nim radzić?

Płaska, pozbawiona naturalnej objętości fryzura i nieestetyczne strąki niedługo po umyciu to prawdziwe utrapienie i częste źródło kompleksów. Przetłuszczające się włosy i skóra głowy to problem, z którym boryka się bardzo dużo osób. Tłumaczymy, dlaczego włosy się przetłuszczają oraz podpowiadamy, jak powinna wyglądać ich prawidłowa pielęgnacja.  

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Sebum, czyli inaczej łój skórny, to wydzielina, która w normalnych warunkach stanowi naturalną ochronę skóry, jednak zbyt intensywna produkcja tej substancji prowadzi do przetłuszczania włosów i skóry głowy. Problem mogą powodować:

- predyspozycje genetyczne,

- zaburzenia hormonalne,

- stres,

- nieprawidłowa dieta,

- nieprawidłowa pielęgnacja włosów.

Warto wiedzieć, że przetłuszczające się włosy to nie tylko problem natury estetycznej. Duża ilość sebum może blokować cebulki i doprowadzać do pojawienia się zaburzeń, takich jak łupież czy nadmierne wypadanie, dlatego problemu nie należy bagatelizować.

Jak dbać o przetłuszczające się włosy i skórę głowy?

Podstawą w walce z przetłuszczającymi się włosami i skórą głowy jest rozpoznanie źródła problemu. Jeśli powodem są błędy pielęgnacyjne – zmień nawyki. Odpowiednio dobrane i prawidłowo użytkowane kosmetyki oraz dostosowana technika mycia włosów są kluczowe. Poniżej przedstawiamy podstawowe zasady pielęgnacji:

- Zwiększ częstotliwość mycia włosów. Jeśli to konieczne – rób to każdego dnia (nie częściej). W ten sposób pozbędziesz się nadmiaru sebum oraz wprowadzisz do skóry głowy składniki odżywcze zawarte w kosmetykach.

- Stosuj delikatne kosmetyki na bazie naturalnych składników. Wybieraj preparaty do włosów przetłuszczających się. Ich skład został specjalnie dostosowany do potrzeb Twoich włosów. Wykonuj pielęgnację wieloetapową – szampon, lotion i balsam. Każdy produkt ma nieco inne działanie. Poszczególne kosmetyki dopełniają się wzajemnie, w efekcie zapewniając kompleksową pielęgnację.

- Nie masuj skóry głowy! Zarówno podczas mycia, jak i w ciągu dnia. Ogranicz częstotliwość poprawiania włosów. W ten sposób pobudzasz gruczoły łojowe do zwiększonej pracy, czyli wytwarzania większej ilości sebum.

- Używaj letniej wody. Niższa temperatura pobudzi krążenie krwi i stymuluje cebulki włosów zmuszając je do wzrostu. Co więcej – strumień letniej wody zamknie gruczoły łojowe i zahamuje wydzielanie łoju skórnego.

- Wprowadź do swojej pielęgnacji ampułki do skóry głowy. W naszej ofercie znajdziesz ampułki 7 sztuk dostosowane do różnych potrzeb. W przypadku włosów ze skłonnością do przetłuszczania się polecamy ampułki Seboradin OILY HAIR. Posiadają specjalnie skomponowany skład zawierający skoncentrowany pakiet witamin, które nie tylko ograniczają przetłuszczanie, ale również odżywiają i wzmacniają włosy. Zawartość należy nanieść na skórę głowy i wmasować. Preparat nie wymaga spłukiwania. Jego lekka formuła nie skleja i nie obciąża fryzury. W celu uzyskania w pełni satysfakcjonujących efektów ampułki należy stosować raz dziennie, przez okres minimum 3 miesięcy.

wróć do listy wpisów