Plan ratunkowy dla bardzo zniszczonych włosów

Plan ratunkowy dla bardzo zniszczonych włosów

Twoje włosy wołają o ratunek? Suche, łamliwe, z rozdwojonymi końcówkami sprawiają, że fryzura prezentuje się nieestetycznie? Jesteś o krok od krótkiego cięcia i pozbycia się problemu? Przedstawiamy plan ratunkowy dla bardzo zniszczonych włosów. Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez cały proces naprawczy, dzięki któremu uratujesz swoje włosy, bez konieczności podjęcia radykalnych kroków.

O tym musisz pamiętać!

Obecny stan Twoich włosów to efekt wielu lat nieprawidłowej pielęgnacji. Częste farbowanie, suszenie i stylizacja na gorąco sprawiły, że obecnie są w bardzo złej kondycji. Nie oczekuj zatem, że wrócą do normalnego stanu w ciągu kilku dni. Musisz uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości. Regularność, sumienne stosowanie naszych zasad i czas – to przepis na sukces. 

Krok pierwszy – podcięcie końcówek

Aby cieszyć się długimi włosami najpierw musisz je skrócić. Rozdwojonych, połamanych kosmyków nie da się uratować. Co więcej – zniszczenia postępują i pną się ku górze. Aby zatrzymać ten proces niezbędne jest regularne podcinanie końcówek. Wystarczy zaledwie 2-3 centymetry, by włosy odzyskały zdrowy wygląd, a fryzura lepiej się układała i nabrała objętości. Wybierz się do fryzjera lub zrób to samodzielnie. Pamiętaj, aby korzystać z bardzo ostrych, najlepiej fryzjerskich nożyczek.

Krok drugi – olejowanie

Olejowanie to naturalna, znana od pokoleń metoda odżywiania zniszczonych włosów. Zdecydowanie najlepszym sposobem będzie nałożenie oleju na całą noc. Jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić – nałóż go minimum 20 minut przed myciem. Pokryj olejem włosy od brody w dół (nie wyżej!), wetrzyj dokładnie w kosmyki, rozczesz i nałóż czepek lub zwiąż je w warkocz. Doskonale sprawdzi się olej z awokado, z malin lub migdałów.

Krok trzeci – odpowiednie kosmetyki

Prawidłowo dobrane kosmetyki to połowa sukcesu. Wybierając produkty do mycia i pielęgnacji włosów zacznij od przeczytania etykiety. Sięgaj po delikatne kosmetyki, z naturalnym składem, bogate w substancje odżywcze i mieszankę witamin. Zdecydowanie najlepszym wyborem będą preparaty dedykowane włosom zniszczonym. Znajdziesz w nich specjalnie skomponowaną mieszankę odżywczą, dostosowaną do Twojego problemu.

Myj włosy łagodnym szamponem regenerującym – najlepiej co 2-3 dni. Delikatnymi ruchami wmasowuj preparat w skórę głowy i na długości. Nie wykonuj mocnych ruchów. Mokre włosy są bardzo delikatne i podatne na uszkodzenia, dlatego należy traktować je z dużą ostrożnością.

Na umyte włosy nałóż maskę lub odżywkę. Załóż foliowy czepek, owiń ręcznikiem, podgrzej ciepłym powietrzem suszarki i pozostaw na około 20-30 minut. Po tym czasie zmyj letnią wodą. Na koniec przepłucz zimnym strumieniem.

Krok czwarty – suszenie

Bardzo ważnym elementem jest również sposób suszenia włosów. Latem – warto pozostawić je do samodzielnego wyschnięcia. Zimą – sięgnij po suszarkę. Niezależnie od pory roku – nigdy nie kładź się spać z mokrymi włosami! Mokre włosy są bardzo delikatne i podatne na uszkodzenia. Wbrew pozorom, suszarka może zapewnić znacznie więcej korzyści, niż szkód. Zrezygnuj jednak z ciepłego powietrza. Włosy nie lubią wysokich temperatur, dlatego susz je chłodnym nawiewem.

wróć do listy wpisów