Letnia pielęgnacja włosów

Letnia pielęgnacja włosów

Z roku na rok świadomość tego, jak ważna jest ochrona włosów przed promieniami słonecznymi sukcesywnie wzrasta. Kosmetyki z filtrem UV coraz częściej stają się stałym punktem pielęgnacji. Pokrywamy twarz i ciało, jednak w dalszym ciągu zapominamy o włosach. W jaki sposób powinna wyglądać letnia pielęgnacja włosów, by zachować je w dobrej kondycji? O tym w poniższym artykule.

Jak słońce wpływa na włosy?

W rzeczywistości włosy, podobnie jak skóra, również nie lubią nadmiernego kontaktu ze słońcem i potrzebują odpowiedniej ochrony. Długotrwała ekspozycja na promienie UV sprawia, że powłoka lipidowa kosmyków się uszkadza. Łuski rozchylają się, a do ich wnętrza przenika ultrafiolet i uszkadza warstwę korową, w efekcie czego włosy stają się szorstkie, łamliwe i matowe.

Delikatne kosmetyki

Częste kąpiele w morzu, jeziorze czy basenie i wysokie temperatury sprawiają, że włosy częściej się przetłuszczają, a co za tym idzie – wymagają częstszego odświeżenia. Warto zatem sięgnąć po delikatniejsze kosmetyki, które nie podrażnią bariery ochronnej i nie doprowadzą do przesuszenia skóry głowy. Doskonałym rozwiązaniem będą szampony i odżywki na bazie naturalnych składników, bez dodatku SLSów.

Kosmetyki z filtrem UV

Włosy, podobnie jak skórę, można zabezpieczyć filtrami UV. Kosmetyki z ochroną przeciwsłoneczną to innowacja na rynku. To prosty, a jednocześnie skuteczny sposób na stworzenie warstwy ochronnej na ich powierzchni. W składzie kosmetyków ochronnych do włosów znajdują się naturalne substancje zabezpieczające przed promieniowaniem UV, a dodatkowo są wzbogacone w substancje odżywcze i nawilżające. Szampony, maski i spraye z filtrem UV to zestaw must have letniej pielęgnacji. Szampon i maska – delikatnie oczyszczą i zregenerują włosy pozostawiając na powierzchni delikatny film ochronny, natomiast spray możesz mieć zawsze przy sobie i wygodnie korzystać z niego w ciągu dnia.

Nakrycie głowy  

Kapelusze, chusty, czapki – nakrycie głowy to rewelacyjne rozwiązanie, które łączy w sobie zarówno funkcje ochronne, jak i wizualne. To elementy garderoby będący modowym hitem lata, a przy tym skuteczne zabezpieczenie włosów, ramion i twarzy.

Upięcia

Jeśli posiadasz długie włosy – koniecznie zepnij je w koka lub warkocz. Upięcia sprawiają, że ograniczasz ich powierzchnię, a tym samym minimalizujesz ich eksponowanie na działanie słońca. Odpowiednia fryzura sprawi, że włosy będą mniej podatne na promieniowanie, ale także uszkodzenia mechaniczne.

wróć do listy wpisów