Atopowe zapalenie skóry głowy – jak sobie poradzić z uporczywym problemem?

kosmetyki do włosów

Atopowe zapalenie skóry głowy to przykra dolegliwość, o dokuczliwych objawach. Ciało jest niezwykle delikatne, wrażliwe i podatne na uszkodzenia. W związku z tym – wymaga szczególnej troski i ochrony. Kluczem jest odpowiednio dobrana pielęgnacja. Tłumaczymy, czym jest skóra atopowa oraz jak o nią dbać, by złagodzić (a nawet całkowicie wyeliminować) uporczywe objawy i zapobiegać nawrotom.

Czym jest AZS?

Atopowe Zapalenie Skóry (AZS) to choroba uznana za jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych. Ma charakter nawrotowy i zmienny, co oznacza, że pojawia się okresowo, o różnym nasileniu. Dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci. Charakterystycznym objawem jest sucha i zaczerwieniona skóra, a także uporczywy świąd. Poprzez drapanie zostaje naruszona warstwa skóry, co z kolei doprowadza do zwiększenia zakażenia. W bardziej zaawansowanym stadium mogą występować strupy, nadżerki. W przypadku zmian występujących w obrębie głowy często atakuje nie tylko owłosione partie, ale również kark, czoło, brwi. Pojawiają się krostki i strupki. Może dochodzić do przerzedzenia, osłabienia i wysuszenia włosów, a przy braku podjęcia odpowiednich kroków, wraz z rozwojem choroby – także do łysienia.

Pielęgnacja skóry atopowej

Atopowa skóra głowy jest bardzo wrażliwa, dlatego wymaga delikatnej pielęgnacji (nie tylko w czasie występowania problemu, ale również podczas ich wyciszenia). Celem jest przede wszystkim złagodzenie objawów i zapobieganie nawrotom. Przede wszystkim, należy unikać wszelkich czynników, które mogłyby doprowadzić do jej dodatkowego wysuszenia. Podstawą są odpowiednio dobrane kosmetyki. Sięgaj po emolienty na bazie naturalnych składników, bez dodatku sztucznych barwników, bez SLS i SLES. Ponadto, zrezygnuj z kosmetyków do stylizacji włosów – lakierów, suchych szamponów.

Zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wybieranie preparatów skierowanych do osób z atopowym zapaleniem skóry. Specjalnie z myślą o osobach borykających się z AZS stworzyliśmy serię produktów dostosowanych do ich potrzeb. Seboradin Sensitive obejmuje balsam i szampon do atopowej skóry głowy, których skład został skomponowany w taki sposób, by zapewnić ulgę podrażnionej skórze. Te dwa produkty to duet, który jednocześnie złagodzi podrażnienia, zmniejszy stan zapalny, zredukuje zaczerwienienie i zwalczy swędzenie, a przy tym dokładnie umyje i odżywi włosy. Przeznaczony dla kobiet i mężczyzn.

wróć do listy wpisów