Ochrona dłoni przed mrozem, czyli jak dbać o nie zimą?

baner: Dłonie z odrbonią kremu oraz napis: Ochrona dłoni przed mrozem, czyli jak dbać o nie zimą?

Okres jesienno-zimowy to nie najlepszy czas dla naszej skóry. Przenikliwy mróz, silny wiatr oraz gwałtowne zmiany pogody mogą mieć bardzo negatywny wpływ na jej zdrowie, kondycję i wygląd. Na te niesprzyjające warunki atmosferyczne najbardziej narażona jest skóra twarzy oraz dłoni. Wychodząc na mróz, często zapominamy o zabezpieczeniu i pielęgnacji naszych rąk. Jak dbać o dłonie, by cieszyć się dobrze nawilżoną i odżywioną skórą?

Dziś odpowiemy właśnie na to pytanie...

Dbanie o skórę dłoni w okresie zimowym

 

Skóra, aby była elastyczna, zdrowa i nawilżona, wymaga odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok. Jednak to właśnie w okresie jesienno-zimowym dłonie są szczególnie narażone na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, które mają fatalny wpływ na jej kondycję. Ujemne temperatury oraz wiatr uszkadzają płaszcz lipidowy skóry, efektem czego jest jej odwodnienie. Warto zapamiętać, że zimą skóra traci wilgoć dwa razy szybciej niż latem, dlatego też w rezultacie może stać się:

  • sucha i szorstka,
  • skłonna do podrażnień,
  • zaczerwieniona i łuszcząca.

Wrogiem skóry w sezonie zimowym są również przegrzane pomieszczenia. Pamiętajmy, by wietrzyć je przynajmniej raz dziennie.

 

dłonie z odrobiną kremu

 

Pielęgnacja dłoni, o czym warto pamiętać?

 

Jak uniknąć pogorszenia kondycji skóry dłoni zimową porą? Kluczem do sukcesu jest zabezpieczenie dłoni przed mrozem. W okresie zimowym nie możemy zapominać o zakładaniu ciepłych rękawiczek, które chronią skórę dłoni przed wysokimi temperaturami i wiatrem. Warto wybrać model, który dobrze izoluje, a ponadto jest wykonany z materiałów, które odprowadzają wilgoć.

 

Kosmetyki do pielęgnacji dłoni — niezbędnik w każdej kosmetyczne

 

Prawidłowa pielęgnacja skóry jest niezwykle ważna w okresie zimowym. Kosmetyki do pielęgnacji dłoni, takie jak krem do rąk na zimę, świetnie zabezpieczy skórę przed mrozem, a ponadto natłuści ją i nawilży, zmniejszając jej suchość i szorstkość.

 

Wskazówka

Przed wyjściem na mróz dokładnie nasmaruj skórę dłoni, a następnie załóż rękawiczki. Dzięki temu prostemu zabiegowi z pewnością unikniesz nieprzyjemnego uczucia suchości i pieczenia dłoni.

 

 

Baner: Krem ochronny do rąk Seboradin Clean

Zainwestuj w sprawdzony krem do rąk

Zainwestuj w dobry, sprawdzony krem do rąk na zimę, i używaj go codziennie, zarówno w ciągu dnia, jak i na noc. Seboradin CLEAN ochronny krem do rąk to świetna propozycja dla każdego, kto pragnie odpowiednio zabezpieczyć skórę oraz dogłębnie zadbać o nią w okresie zimowym. Krem ten dedykowany jest również dla skóry wrażliwej, więc z powodzeniem mogą używać go osoby, których skóra skłonna jest do podrażnień i zaczerwienienia. Dzięki kompozycji olejku z drzewa herbacianego, kolendrowego i pomarańczowego oraz ekstraktu z korzenia tataraku kosmetyk doskonale wygładza, oraz zmiękcza naskórek, poprawiając ogólną kondycję i wygląd skóry dłoni.

 

Wykonaj delikatny peeling dłoni

W okresie zimowym warto od czasu do czasu wykonać peeling dłoni w celu usunięcia obumarłego naskórka. Wtedy krem będzie zdecydowanie lepiej się wchłaniał, dzięki czemu jeszcze mocniej odżywi i nawilży skórę. Raz w tygodniu, przed pójściem spać zrób peeling, a następnie nałóż grubą warstwę kremu do rąk. Dzięki temu rano skóra będzie niezwykle miękka i nawilżona.

 

Prawidłowe mycie rąk

Aby cieszyć się pięknymi, zadbanymi dłońmi w ciągu zimy, należy pamiętać o prawidłowym myciu i suszeniu rąk. Jeżeli myjemy je tuż przed wyjściem z domu, powinniśmy je bardzo dokładnie osuszyć. Ponadto zwróćcie uwagę na skład i jakość substancji, których używacie. To właśnie od nich będzie zależała kondycja skóry waszych dłoni.

wróć do listy wpisów