Wszawica – lepiej zapobiegać, niż leczyć

W dzisiejszych czasach, kiedy zdecydowana większość społeczeństwa ma świadomość, jak ważna jest higiena osobista, doniesienia o wszawicy budzą niepokój i obrzydzenie. Tymczasem choroba może zdarzyć się każdemu, wystarczy bowiem kontakt z zarażonym bądź też używanymi przez niego rzeczami. Z pewnością warto więc wiedzieć, jak się przed tym uchronić, bowiem lepiej zapobiegać niż leczyć.

Wszawica to choroba pasożytnicza wywoływana przez wszy ludzkie. I choć może występować kilka rodzajów choroby, najpowszechniejsza jest wszawica głowowa. Jak sama nazwa wskazuje, stawonóg umiejscawia się we włosach, gdzie w ciągu swojego miesięcznego życia składa ok. 200 - 300 jaj. Charakterystycznym objawem jest świąd spowodowany przez ukłucia wesz. Przyczyną zarażenia poza niewłaściwym poziomem higieny jest kontakt z zakażonym bądź używanymi przez niego przedmiotami - szczotką do włosów, grzebieniem, nakryciem głowy, poduszką. Jako że choroba jest nie tylko nieprzyjemna, ale przede wszystkim wstydliwa, zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć. W tym celu z pewnością warto unikać używania przedmiotów niewiadomego pochodzenia. Jeśli natomiast zdarzy się, że na naszej głowie pojawią się nieproszeni goście, zastosowanie odpowiednich kosmetyków do włosów pozwoli szybko się ich pozbyć. Aby było to możliwe najlepiej użyć specjalistycznych preparatów, których doskonałym przykładem jest seria Seboradin MED przeciw wszom i gnidom.

Na wspomnianą serię składa się szampon przeciw wszom i gnidom, a także specjalny kompres i lotion. Zastosowanie całej serii to gwarancja szybkiego pozbycia się wstydliwego problemu. Jest to doskonały sposób zarówno na zwalczenie problemu, jak i na zapobiegnięcie mu przed jego pojawieniem się. To szczególnie istotne w okresach zwiększonego ryzyka zarażenia.

Skuteczność serii Seboradin MED przeciw wszom i gnidom wynika z zastosowania odpowiednich substancji aktywnych naturalnego pochodzenia. Co istotne, serię tę można stosować już od 3 roku życia, a jej bezpieczeństwo zostało potwierdzone odpowiednimi badaniami klinicznymi. 

W skład kosmetyków wchodzą:

  • ekstrakty – odpowiadające za zatrzymanie procesu tworzenia pancerzyka wszy,
  • ocet jabłkowy – zapobiegający wczepianiu się gnid we włosy oraz ułatwiający ich wyczesanie,
  • zapach czosnku – skutecznie dusi wszy,
  • miodla indyjska – działająca odstraszająco, podnosi odporność skóry i zapobiega ukąszeniom,
  • olejek andiroba i olejek z drzewa herbacianego – koją podrażnienia, łagodzą swędzenie, odstraszają wszy.

Aby osiągnąć zamierzony efekt najlepiej rozpocząć kurację od zastosowania kompresu, który pomoże usunąć wszystkie wszy i gnidy. Drugim krokiem jest użycie szamponu. Nie tylko oczyści on skórę głowy, ale także stworzy środowisko zapobiegające rozwojowi pasożytów. Dopełnieniem kuracji jest lotion o działaniu ochronnym i zapobiegawczym.

Podsumowując, zdecydowanie lepiej zapobiegać wszawicy niż ją leczyć. Jeśli więc wiesz, że możesz być narażony na kontakt z wszami głowowymi, zastosuj profilaktycznie serię Seboradin MED przeciw wszom i gnidom.

wróć do listy wpisów