Wypadanie włosów u mężczyzn. Jak je ograniczyć i co stosować na porost włosów?

Piękne włosy kojarzą się nam przede wszystkim z kobietami. Tymczasem większość mężczyzn również chciałaby się pochwalić imponującą czupryną. Coraz większa dbałość o wygląd skutkuje u nich poszukiwaniem sposobu na bujną fryzurę. Podpowiadamy, jak ograniczyć wypadanie włosów u mężczyzn i co stosować na ich porost.

Wielu mężczyzn boryka się z problemem wypadających i przerzedzonych włosów. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka - od nadmiaru testosteronu wywołującego łysienie androgenne, przez choroby autoimmunologiczne, aż po stres i niezdrowy styl życia. Nasilające się powstawanie zakoli wpływa z kolei na gorsze samopoczucie i często jest powodem niższego poczucia własnej wartości. Na szczęście coraz więcej panów ma świadomość, że z problemem łysienia można skutecznie walczyć, a stosowanie odpowiedniej profilaktyki może znacząco opóźnić je w czasie lub nawet zahamować. 

Kluczem do sukcesu w zapobieganiu łysieniu u mężczyzn jest stosowanie odpowiednich produktów odpowiadających za odżywienie skóry głowy, a także wzmocnienie włosów. Najlepszym przykładem jest seria Seboradin MEN, na którą składają się szampony, lotiony oraz ampułki. Skuteczność działania wynika z zastosowania w nich nanocząsteczek z witaminami oraz ekstraktem roślinnym. Odpowiedni dobór składników stymuluje mieszki włosowe, a także ma działanie ochronne i naprawcze. Wszystko to sprawia, że włosy są mocniejsze, a przede wszystkim odporne na uszkodzenia i wypadanie. Codzienna pielęgnacja z użyciem szamponu i odżywki wzmocniona okresową, intensywną kuracją ampułkową wzbogaconą o masaż głowy pobudzający mikrokrążenie przyniesie zadowalające efekty i to nawet w ciągu dwóch tygodni.

Mężczyźni nie są skazani na nieestetyczne zakola i przerzedzenie włosów, istnieją bowiem skuteczne sposoby, aby temu zapobiec. Regularne stosowanie serii odpowiednio dobranych kosmetyków to mocniejsze, gęstsze, a przede wszystkim bardziej odporne na wypadanie włosy.

wróć do listy wpisów